Зеленський: «Ми хочемо побудувати в Умані Маленький Єрусалим»

ПОЛІТИКА
21 січня, 15:10
Зеленський: «Ми хочемо побудувати в Умані Маленький Єрусалим»
Фото: stmegi.com

Зеленський також пообіцяв ізраїльтянам замість українських героїв-націоналістів шукати інших героїв.

В Умані цього року планують побудувати «автентичне містечко» – Маленький Єрусалим.

Про це Володимир Зеленський заявив у інтерв’ю ізраїльському виданню «The Yimes of Israel».

Інтерв’ю присвячене вшануванню в Україні жертв Голокосту і запланованому на 22-23 січня візиту пана Зеленського в Ізраїль на вшанування жертв Освенцима.

На запитання журналіста, чи вшановує Україна жертв Голокосту, Володимир Зеленський відповів:
«По-перше, ми вшановуємо пам'ять жертв Голокосту. По-друге, цього року ми розпочинаємо будівництво меморіалу в Бабиному Яру. По-третє, у нас є проект в Умані. Як відомо, багато євреїв з усього світу їздять туди, щоб віддати шану відомим євреям. У цьому місті ми починаємо збудувати «Маленький Єрусалим». Ми вирішили спорудити історичний музей, створити великий парк та реконструювати синагогу. Ми хочемо створити автентичне містечко. Ми винайшли назву «Маленький Єрусалим» як ідею, щоб зробити його дуже автентичним, у дуже професійний спосіб».

Зеленський також назвав найважливішим для кожної країни вшанувати пам'ять жертв Голокосту.

«Дуже багато з-поміж загиблих у тій трагедії [Голокосту] були українськими євреями. Все почалося з Бабиного Яру, де стратили 150 000 українських євреїв. Наявна у нас статистична інформація свідчить, що кожен четвертий загиблий в Голокост єврей був українським євреєм. Ось чому для українців дуже важливо віддати шану жертвам Голокосту», – вважає Зеленський

Окрім того, у питанні перейменування вулиць на честь українських героїв-націоналістів, Зеленський, у звичному для себе малоросійському стилі, пообіцяв ізраїльським журналістам шукати тут інших героїв.

«Я кілька разів дуже чітко казав: раз у нас така складна історія, давайте створювати спільну історію. Давайте знайдемо тих людей, чиї імена не викликають суперечностей у нашому сьогоденні та майбутньому. Назвемо пам'ятники й вулиці іменами тих людей, які не провокують конфлікт», – зазначив він.

Нагадаємо, ми повідомляли, що Зеленський принижує Україну, тим що поїде на Світовий форум Голокосту в Ізраїлі, де йому відвели роль мовчазної масовки, і на якому дадуть слово Путіну, керівнику держави-агресора, яка вбиває українців та окупувала наші території.

Читайте також:
Нардеп Гончаренко «розніс» Зеленського у стінах парламенту.
05 березня, 09:45
Команда Зеленського намагається вивести свого шефа із зони відповідальності.
14 лютого, 11:39
Рейтинг довіри громадян України до Володимира Зеленського станом на кінець січня поточного року становить 49,4%.
03 лютого, 16:32
Журналісти «Останнього Бастіону» запитали полтавців, чи задоволені вони роботою нової влади.
21 січня, 15:55
У Зеленського останнє звільнення бранців ОРДЛО назвали «найбільшим в історії України».
09 січня, 15:51
Від зміни доданків сума не змінюється, так і від того, хто керує державою з київської вулиці Банкова незмінною залишається теза про "безальтернативність Мінським домовленостям".
03.12.2019, 09:45