Зірка Коломойського, здається, вже остаточно закотилася

Опінії
01.06.2023, 20:53
Зірка Коломойського, здається, вже остаточно закотилася
Фото: Останній Бастіон

Було б дуже чудово для України, аби ще зірка Єрмака і Татарова закотилася до бісової матері. Тоді б уроборос корупції зник сам собою...

Український блоґер, телеведучий, публіцист та політичний діяч

(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень. Увага! Присутня ненормативна лексика).

Нещодавно стало відомо, що Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов і всі їх міньйони відмовилися від свідчень у Високому Суді Лондона по справі "ПриватБанка". Це автоматично означає, що Бєню чекає поразка у суді, питання лише в тому чи вона буде просто великою, чи буде прям критичною для виживання самого Бєні.

Багато людей задавало питання: «А чого так сталося?». Бо Бєня ж витратив величезну кількість грошей та застосував весь свій вплив аби за допомогою української корумпованою судової системи розвалити позицію України у суді:

  1. Намагався захопили важелі керування НБУ та самим "Приватом".
  2. Намагався зробити так, аби справа "Привату" не підпала під британську юрисдикцію.

Загалом олігарх із Дніпра робив все, щоби показати, що питання Високого Суду для нього принципове; він навіть зумів перенести розгляд справи у Високому Суді Лондону на рік, бо кому війна, а кому мати рідна. І тут, у критичний момент, дав задню.

Чого так? Відповідаю по порядку... По-перше. Чому Лондонський суд критичний для Бєні? Через суму, яка підвисла у Лондоні.

Справа йде десь про $3 мільярди – не така критична й сума для українських олігархів, скажете ви? Не зовсім.

Справа в тому, що для того аби прийняти участь у суді Коломойський повинен був показати та заморозити для цього ті самі $3 мільярди. Тобто, це аудійовані, білі та чисті активи, які тепер неможливо на когось перекинути, бо діє фріз, тобто та сама заморозка.

Простими словами – арешт. Для Суду Лондону неможливо показати фейковий аудит та сказати, що Нікопольський завод феросплавів коштує $1 мільярд; воно так не працює.

Важлива примітка: ми не знаємо, що саме показав Бєня для фрізу у Лондоні, це таємна інформація і суд її не розкриває. Здається вона відома британським представникам України, але вони також її не скажуть нікому.

Тут є дві точки зору на цю суму. Перша – це умовна реакція Міхаіла Ходорковського, в якого свого часу Росія забрала мільярд баксів і тоді його адвокат сказав журналістам: «Ви думаєте це останній мільярд?».

Тобто, ідея в тому, що Бєня просто поліняє на якісь гроші, а гроші в нього є. Або ще вкраде. Десь. Він вміє.

Інша точка зору каже, що 3 мільярди чистих баксів, які можна показати на Заході, це не тільки особисто все, що накрав та відмив Бєня за все життя. А і бабки багатьох його кентів і кентів Боголюбова.

Ну, наскірдувати яхт, віл, літаків, рахунків на $3 мільярди не так вже й просто, навіть якщо ти Коломойський та Боголюбов разом. Тобто, це так би мовити общак групи "Приват"; і цей общак Бєня підвід під міжнародний фріз обіцянками, що він все порішає.

Якщо рішення Високого суду буде на декілька мільярдів на користь України, то Бєня провтикав общаковське бабло, а вивести законно активи з під фрізу неможливо. Корона запам'ятає назавжди, що якісь тіпи нахлобучили їх суд.

Саме тому Бєня намагався якось там повпливати на перспективу "ПриватБанку" у суді, щоб або унеможливити засідання, або зробити позицію "Привату" слабкою. Не вийшло.

І я дякую всім хто допомагав тиснути на українські суди, аби не дати Бєні порішать все тут. Дякую всім хто допомагав захистити "Приват", це і ваша перемога також.

Ось так проста вулична акція під судом перетворюється на реальні мільярди!

Чому ж Бєня відмовився свідчити у Високому Суді Лондона? Багато хто каже, що справа була в тому, що Бєня не може приїхати у Британію та дати свідчення, але це не так.

Високий Суд Лондона у порядку виключення дозволив і Бєні, і Боголюбову дати свідчення по відео. Тому справа не в тому, що Бєня сцить кудись виїхати з України.

Справа в іншому, і Бєня відмовляється свідчити у Високому суді не перший раз. Справа в тому що лондонський суд приймає для розбору всі види домовленостей, у тому числі, наприклад, усні.

Тобто, два поважних джентльмена можуть домовитися на словах про бізнес, і суд буде розбирати чи виконали вони угоду. Але від часів королеви Вікторії у Лондоні полюбили судитися не тільки британські джентльмени, а багато хто ще.

Тому джентльменам там тепер не вірять на слово. І Високий Суд Лондону проводить багатогодинні перехресні допити всіх свідків, день за днем.

Там сидять дуже якісні спеціалісти по допитам, які вміють встановити істину. Ось вам нещодавній приклад: свого часу Мкртчан, Гайдук і Тарута просрали все, що у них було в "Індустріальному Союзі Донбасу" і вирішили продатися російському "ЄврАзу".

Ну, як продатися?.. Ну, як "ЄврАзу"?..

"ІСД" на той момент був пачкою з-під сухариків із величезними боргами та фактично мав від'ємну вартість. Борги були десь у $2-2,5 мільярди баксів, тож росіяни б могли просто забрати "ІСД" за нуль.

Але це ж Росія... Звісно "ЄврАзу" купувати "ІСД" не було ніякого сенсу і "ЄврАз" нічого й не купив, а купив "ВЕБ" (тобто, фактично Кремль, навіть менеджери в "ІСД" сиділи не "євразівські", а "ВЕБовські").

І купували не "ІСД" звісно, навіщо він кому потрібний, а купували важелі впливу на Україну (у вигляді працівників) – Сергія Таруту та Юлію Тимошенко. "ВЕБ" – це такий російський ФСБшний "типу банк" для саме таких справ.

Комуністи його створили у його у 1920-х як зовнішньоторговий банк СССР. Ну, як створили – віджали; перший голова "ВЕБу" – комуніст, секретар Комінтерну (тобто, диверійної організації московських комуністів за кордоном).

Другий голова – палач, голова революційного трибуналу Росії, розстріляний. Третій голова – брат першої дружини Іосіфа Сталіна Сванідзе, також розстріляний; ну, і далі було якось так само...

У підсумку, Тарута і Мкрчан разом із керівництвом та менеджерами "ВЕБу" отримали $8 мільярдів під лише половину "ІСД". Бабкі розпиляли, мімоходом ще кинувши один одного, а Тарута, між іншим, на ці бабки потім всю Україну своїми білбордами завісив!

У 2019-му за цю оборудку на Росії вирішили когось наказати, бо на "ВЕБ" прийшов Шувалов і почав розматувати схєматози папірєдників. Керівників "ВЕБу" було наказувати ніззя, бо це – скрєпа і поважні люди, і взагалі вони це робили за наказом згори, тому на вибір могли впаяти строк або Таруті (який на той час був в Україні) або Мкрчану (який був у Москві).

Не пощастило Мкртчану, бо у цей момент Тарута домовився із росіянами, та типу виїхав у Білорусь, щоби дати російським слідчим свідчення на Мкрчана. Йшов 2019 рік – свідчення Тарута дав, Мкрчан отримав 10 років і астрономічний штраф у пару сотень мільярдів російських фублєй.

Суд над Мкрчаном був закритий, бо там була ціла купа документів з грифом "секретно". Ну, щоби точно ніхто не мав сумнівів як і навіщо "ВЕБ" купував "ІСД", і щó таке ВЕБ насправді.

Мкрчан, Тарута і ще один власник "ІСД" Гайдук ще до всього цього вирішили судитися у Високому Суді Лондона. Бо домовлялися вони про продаж "ІСД" на словах; ну, і кинули, звісно, один одного.

І судитися вирішили у Лондоні, бо там розбирають такі справи. І суд розмотав всьо, тупо всьо: виявилося, що Таруту у 2019 році нелегально вивезли з Білорусі на Росію з його згоди, і вже на Росії він давав свідчення представникам слідкому РФ.

А Високому Суду брехав. Виявилося, що "структурував" кидок Тарутою Гайдука особистий палач Кадирова – Адам Делімханов та його люди, яких Тарута називав не кадирівцями, а "колекторами".

Загалом Високий Суд Лондона відмовив всім сторонам спору (бо ви ж обригані), а Таруту, через те що він брехав суду на допитах (цитата з рішення суду – "plainly just not telling the truth"), змусили компенсувати витрати всіх учасників перехресного позову. Ось так розматують у Лондоні; Тарута потім сказав що суд був "упереджений", угу.

Як бачимо Високий Суд Лондона має колосальну кваліфікацію розкривати найскладніші справи. Саме через перехресні допити, залучення інсайдерів та свідків.

Дістануть всьо з минулого, всіх опитають і, якщо ти там десь брехав, то на п'ятому восьмигодинному допиті ти попливеш. Там просто не вийде брехати, бо це розкриють і витягнуть інфу, а всі результати після допитів будуть оприлюднені.

Саме тому Пінчук, який подав у Високий Суд Лондона позов проти Коломойського за Криворізький комбінат, отримав мирову угоду від Бєні, подробиці якої потом частково сплили у "Panama Papers". Як тільки справа дійшла до того, що Коломига з Боголюбовим повинні були давати свідчення, вони здалися і пішли на угоду, і повернули Пінчуку якісь активи.

Саме тому, що розуміли, що перехресний допит не витягнуть, і Пінчук їх вгатить уже на $2 мільярди, а не на сотні мільйонів. З цікавого – справу "ПриватБанку" від України ведуть ті саміІ юристи, які колись вели для Пінчука справу по комбінату – Хоґани; тобто, кейс успіху є.

Звісно, що менеджмент сучасного "ПриватБанку" ні на яку мирову угоду з Бєнєй не піде. Корпоративне управління as is, як не піде на угоду і влада України, яка віджала у Коломиги "Укрнафту" і багато чого ще, і яка забрала у Коломиги українське громадянство (офіційних підтверджень виключення Бєні з українського громадянства все ще нема).

Звісно, що і Порошенко, і Гонтарєва легко дадуть свідчення у Суді Лондону, про те як націоналізовували "Приват". Їм нема чого приховувати, вони робили свою роботу.

Всі проти Бєні. Всі!

Піти у суд і розповісти під запис, що вони робили із "Приватом" Бєня та Боголюбов не хочуть, бо розуміють, що всі ці матеріали отримають хлопці із ФБР. І далі буде гірше; можуть навіть обійтися без екстрадиції, просто вивезуть на нейтральну територію і забудуть у багажніку.

У мене була пересторога, що Бєня та Боголюбов відмовляться свідчити особисто, та виснуть якихось фунтів із "Привату", які дадуть свідчення в режимі – «Тут я був. Про це скажу. А тут не був і не скажу». Дубілета старшого, наприклад.

Але ніхто з їх фунтів вочевидь також не погодився давати свідчення, бо ФБР не спить. Наговорити на гарантований строк та екстрадиції не бажають навіть люди з паспортами Ізраїлю; схема розсипалась, усі рятують власні дупи і сидять на них рівно.

Відмова давати свідчення це автоматичний програш у справі. Тепер Високий Суд буде розглядати лише свідчення української сторони й виходити з позиції, що аргументи опонентів скоріш за все брехня, яку вони навіть не здатні підтримати свідченнями особисто.

І все питання лише у тому – скільки грошей із $3 мільярдів Суд присудить Україні. Сподіваюся, що позов буде підтриманий на 100%, але може бути, що завгодно, бо навіть податися у Високий суд довелося за допомогою складної юридичної казуїстики.

Як я вже казав, активи перед початком суду потрібно було показати, Бєня їх показав, і це, на мою думку, величезні гроші. Після того як Україна їх отримає, а Бєня втратить, йому – глина, причому від власних кєнтів, яких він підписав на цей блудняк.

На мою думку, це – кінцева зупинка для Бєні. Він кидала для своїх.

Людина яка забрала в них все, що було награбовано та виведено за кордон, тож усе, на що повинні були жити вони та їх нащадки. Звісно українські олігархи не такі люди, яких просто позбутися і не з таких замєсів виходили з перемогою, але зазвичай вони це робили, бо навколо були люди, які допомагали їм.

У Бєні таких людей вже не буде, бо всі знають тепер за Бєню, що він кидала. Бєня полюбляв приказку, що життя це супермаркет – бери все, що забажаєш, але пам'ятай, що каса попереду.

Тепер до каси дійшов і він, яка іронія. Цікаво, чи уявляв він собі таке майбутнє у 2019 році? Думаю, що ні.

Читайте також:
Політика
ВАКС скасував арешт з облгазів олігарха Фірташа.
28 червня, 17:04
Політика
Такий девіз олігарха Зеленського.
16 березня, 08:17
Кримінал
Родина російського олігарха узбецького походження продовжує розкошувати в Європі. Але правоохоронці ФРН стали на заваді.
05.10.2023, 18:55
Кримінал
Також НЕК "Укренерго" збагатили Коломойського на 1,4 млрд грн
29.08.2023, 10:51
Блоги
У реєстр олігархів не внесено жодного прізвища, оскільки Україна перебуває у стані війни.
11.08.2023, 07:39