Зруйнований Вугледар — гірке обличчя російської агресії

ВІЙНА
17.11.2023, 16:34
Зруйнований Вугледар — гірке обличчя російської агресії

Місто, якого вже немає. Місто, де розстріляні артилерією, танками та авіацією безлюдні багатоповерхівки стали нагадуванням про війну.

Йдеться про Вугледар, колись квітучий промисловий населений пункт Донецької області. Торік він став ареною найбільшої танкової дуелі у XXI столітті, а тепер зноситься «під нуль» російськими ракетами.

Відповідні жахливі кадри знищення міста оприлюднив радник Маріупольського міського голови Петро Андрющенко. З його слів, нині у Вугледарі як ніколи дуже гаряче, безпечних місць зовсім не лишилося.

Російські війська продовжують обстрілювати місто, оборону якого тримають хоробрі воїни 72-ї Окремої механізованої бригади Збройних Сил України. Внаслідок інтенсивних атак російських окупантів Вугледар перетворився на «місто-примару».

Більшість споруд і житлових будинків у місті за півтора року російських спроб просунутися вглиб Донеччини було спалено або зруйновано. Там не залишилося жодної неушкодженої будівлі, а місцеві мешканці майже повністю виїхали; лишилися лічені одиниці.

Вулиці Вугледара, де до 24 лютого 2022 року проживало понад 15 тисяч українців, зараз цілком порожні. Дороги завалені уламками бомб, ракет, снарядів і рештками спалених ущент автомобілів.

У місті щогодинно чути звуки вибухів, існує постійна загроза мінометних або артилерійських обстрілів, а також нальоти ворожих дронів-камікадзе. Вугледар, як і багато інших багатостраждальних міст Донбасу, є гірким обличчям геноцидної війни, принесеної на українську землю російськими загарбниками.

Також «Останній Бастіон» радить читачам не забувати, що для успішного наступу слід мати тотальну перевагу в усьому, а не в деяких компонентах. І ми, і росіяни знаємо це, але робимо різні висновки.

вибір редакції
Читайте також:
Війна
Писано по гарячих слідах, поки відхід Сил оборони України з Авдіївки не спогади, а реальність позаминулої ночі.
20 лютого, 07:16
Війна
Прохання до адептів паніки та посипання попелом голови: сидіть рівно, намотавши соплі на кулак! Сльози нашим захисникам не допоможуть.
16 лютого, 20:30
Війна
Промисловий населений пункт по сусідству з окупованим Донецьком майже 10 років чинить спротив російській агресії. Ситуація там напружена.
11 лютого, 10:26
Війна
За минулу добу українські захисники відбили понад 20 ворожих атак на Авдіївському напрямку. На Східному фронті знову гаряче як ніколи досі.
24.11.2023, 11:04
Війна
Українські захисники показали, як ювелірно проріджують нескінченний потік окупантів. Донеччина ніяк не хоче коритися росіянам.
23.11.2023, 20:00
Війна
Прямо зараз наші земляки відбивають російські штурми на Донеччині. Воїни 116 Окремої бригади Сил Територіальної оборони — справжні герої.
14.11.2023, 12:38