ЗСУ йдуть уперед, але у росіян досі перевага в озброєнні

Опінії
30.09.2022, 18:45
ЗСУ йдуть уперед, але у росіян досі перевага в озброєнні
Фото: Facebook

Чисельна бронетехніка противника не справляється ні з вогневою підтримкою своїх солдатів, ні з їхньою евакуацією. Фіаско РФ не за горами.

Народний депутат України VIII скликання

Вже котрий день боротьба іде за один-єдиний окоп на краю нашої посадки. Наразі біля нього лежать 4 чи 5 мертвих росіянина, вчора лежали 3, позавчора – один.

І це не ті, котрі вчорашні – деякі трупи ворог встигає забрати. Бронетехніка противника не справляється ні з вогневою підтримкою своїх солдатів, ні з їх евакуацією.

Буває, що як тільки приїжджає ''броня'', коло неї негайно розривається снаряд. І вона тікає, не забираючи тих, кого мала відвезти у тил, хоча вони вже залягли у вирві всього лише за 2 метри від бойової машини.

Деякі поранені самі приречено бредуть назад через чисте поле, у повен зріст. Видно, вони відчувають, що втрачати нічого; інших несуть.

Я бачив, як одному скривавленому росіянину його колеги надавали допомогу, а потім вчотирьох схопили його і понесли через півтора кілометри відкритого простору.

БМД привозять все нових і нових бійців, замість поранених і убитих. Може, привезли б і більше, але більше не поміститься у цьому окопі, за який з обох боків воюють такі чималі сили.

З трупів познімали броніки – вочевидь, це дефіцит, а коли знімали, то задирався рдяг, і тіла лежать із голими спинами чи животами. Сам окоп довжиною в метрів 10, у ньому в боках повиривали імпровізовані бліндажі.

Кругом нього – випалена, подзьобана вирвами земля, на якій немає і ще довго не буде нічого живого. Поруч розкидана розбита осколками зброя і амуніція, а зверху стирчать розщеплені стовбури того, що раніше було деревами.

У стовбури періодично прилітають і розриваються воги, коло окопу вибухають міни і снаряди. Перебування там – це гарантована контузія протягом години-двох, але росіяни вперто, суїцидально б'ються за цей шматок землі.

Навколо нього артилерія полює за танками і БМП, двобій простирається далеко за кілька кілометрів.

Але вісь цієї невеликої, але запеклої битви – ця мікроскопічна територія, по суті – купа сміття з парою нір. Але навколо неї крутиться колесо долі сотень і тисяч бійців з обох сторін.

Спостерігач, далекий від війни, не розумітиме сенсу таких лютих атак, таких великих втрат. Але мені все зрозуміло – у цій війні свої закони.

Там кривава боротьба і є тим, чого прагнуть її ініціатори; вони хочуть саме найзапекліших боїв, найсмертельніших сутичок. А більше нічого й не хочуть.

Читайте також:
Виміри
Командир ДУК «Правий сектор», Член Проводу «Правого сектору» Андрій Стемпіцький провідав поранених воїнів у шпиталях Полтавщини
03 лютого, 14:15
Війна
Сьогодні – 185 років білоруському національному герою.
02 лютого, 20:07
Новини
Валерій Пальчик спростував чутки про свою загибель під Бахмутом
01 лютого, 13:15
Опінії
І проросте з чорнозему добро, і будуть на Вкраїні люди. Лиш зло не дінеться нікуди, зоставшись чатувати на зморену війнонькою приблуду...
30 січня, 08:44
Світ
Суспільства трьох балтійських республік у більшості своїй стоять на боці добра, світла і свободи, які захищають незламні українські воїни.
27 січня, 07:42
Війна
У ретроспективі наш народ не був надто здібним у політиці, державотворенні чи ґешефтах, але є галузь, де розкриваються всі сили українців.
24 січня, 07:12