Архів національної пам'яті: Як дослідити біографію репресованих предків

ПОЛІТИКА
16.06.2021, 17:36
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне
Фото: 24 канал

Наводиться перелік основних онлайн-баз даних, в яких кожен охочий може вільно шукати інформацію.

Директор Архіву національної пам'яті Ігор Кулик у себе на сторінці у ФБ опублікував чергові просвітницькі відеосюжети, які на основі архівних джерел допоможуть віднайти репресованих предків.

Ігор Кулик пише: Ви вирішили дослідити біографію свого репресованого предка. І відразу перед Вами з’являються десятки запитань: як? де? з чого почати? Так, у відео "З чого почати пошук документів про репресованих родичів?" даються відповіді на найпоширеніші з питань.

А також там наводиться перелік основних онлайн-баз даних, в яких кожен охочий може вільно шукати інформацію про постраждалого від репресій предка:
 Національний банк репресованих та серія книг «Реабілітовані історією» по кожній області.

Корисним є Український мартиролог ХХ століття, Відкритий список українська та Открытый список російська версії.

Жертви політичного терору в СРСР тут.

“Наголошуємо, що ці бази даних не є вичерпними і постійно поповнюються. Якщо Ви не знайшли у них інформацію про Вашого родича, продовжуйте пошуки в архівах. Яких саме? Про це дивіться у наступному завтрашньому відео”, - поінформував Ігор Кулик.

Читайте також:
Історія
Державний архів Шведського королівства зберігає багато рідкісних документів пов'язаних з Україною та її історією козацької доби.
22 травня, 21:34
Історія
Офіційна вітчизняна історична наука існує у спотвореній парадигмі, бо більшість дослідників вірить джерелам, залишених московитами.
28 січня, 08:33
Історія
Засновник першого Гетьманату Богдан-Зиновій Хмельницький активно листувався з головою Антіохійської Православної ​Церкви.
17.11.2021, 09:33
Історія
Король польський, великий князь литовський, пан і дідич Русі Сиґізмунд I Старий щедро роздав козацтву землі на Запорожжі ще у 1510 році.
25.10.2021, 08:09
Історія
Доба Руїни другої половини XVII століття відома українцям як період занепаду Козацько-Гетьманської держави, але не тільки.
02.10.2021, 10:12
Історія
Король Карл XII мав особисте зобов'язання перед гетьманом Пилипом Орликом, укладене після смерті гетьмана Івана Мазепи.
09.09.2021, 12:46