Бої в районі Бахмуту стали більш інтенсивними: карти боїв від ISW

ВІЙНА
12.03.2023, 08:45
Бої в районі Бахмуту стали більш інтенсивними: карти боїв від ISW

путін втратив контроль. У Кремлі точиться внутрішня боротьба

Між ключовими членами найближчого оточення кремлівського бункерного щура владіміра путіна відбувається внутрішнє протистояння.

Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" з посиланням на Інститут вивчення війни (ISW).

Аналітики зазначили, що речниця міністерства закордонних справ рф Марія Захарова заявила, що "Кремль не може повторити сталінського підходу до створення сучасного аналога радянського інформбюро для централізованого контролю над внутрішнім інформаційним простором через боротьбу між кремлівськими "елітами".

У звіті вказується, що слова Захарової підтверджують попередні оцінки стосовно погіршення динаміки кремлівського режиму та контролю над російським інфопростором, а також дають зрозуміти:

  • що в Кремлі точиться боротьба між ключовими членами найближчого оточення путіна;
  • що з часом путін значною мірою поступився російським інформаційним простором;
  • що путін, очевидно, не в змозі вжити рішучих заходів для відновлення контролю над російським інформаційним простором.

Ключові висновки Інституту вивчення війни:

  • російські війська не здійснили жодних підтверджених просувань в межах Бахмуту 11 березня.
  • Засновник ПВК "Вагнер" євгєній прігожин заявив, що після битви за Бахмут перетворить "вагнерівців" на жорстку ідеологічну елітну військову організацію.
  • Українські джерела повідомляють, що українські війська просувалися до Сватового.
  • Окупаційні війська продовжують зводити укріплення в Запорізькій області.
  • Мобілізовані росіяни продовжують скаржитись, що командири погано ставляться до них і використовують їх як витратний матеріал для "латання дірок" в існуючих формуваннях.
  • Окупанти використовують охорону здоров’я дітей, щоб створити залежність від російської системи охорони здоров’я.

Бої в районі Бахмута стали більш інтенсивними, а в Запорізькій області росіяни зводять нові фортифікаційні споруди.

Ситуація в Луганській та Харківській областях

11 березня російські війська продовжили наступальні дії на північний схід від Куп’янська. Український Генштаб повідомив, що російські війська вели невдалі наступальні дії в районі Гряниківки (18 км на північний схід від Куп’янська) та Масютівки (15 км на північний схід від Куп’янська).

Геолокаційні кадри, опубліковані 11 березня, показують, що російські війська, ймовірно, контролюють Першотравневе (22 км на схід від Куп’янська). Український Генштаб повідомив, що російські сили зберігають значну військову присутність у районах уздовж російського кордону з Харківською областю, щоб зафіксувати українські сили на Куп’янському напрямку, щоб не дати українським силам перекинути особовий склад в інші райони України.

Українські джерела повідомляли, що українські сили просунулися в бік Сватового. Джерело в українських ЗМІ повідомило 11 березня, що українські сили увійшли в Куземівку (14 км на північний захід від Сватового) у невстановлену дату і зараз утримують позиції за 11 км від Сватового.

Бої в районі Бахмуту стали більш інтенсивними: карти боїв від ISW_1

Бої на Донбасі

Окупаційні сили продовжували наземні атаки в Бахмуті та його околицях, але 11 березня не зробили жодного підтвердженого просування в межах міста. Український Генштаб повідомив, що українські війська відбили російські атаки на сам Бахмут; на північний схід від Бахмута біля Парасковіївки (3 км на північний схід); на північний захід від Бахмута поблизу Залізянського (10 км на північний захід), Дубово-Василівки (6 км на північний захід), Богданівки (6 км на північний захід); та на захід від Бахмута біля Іванівського (5 км на захід).

Речник Східного угруповання військ ЗСУ полковник Сергій Череватий 11 березня зазначив, що цього тижня бої в Бахмуті були більш інтенсивними, ніж минулого тижня, і лише за минулу добу в Бахмуті відбулося 23 бойових зіткнення. Ординські військові блогери стверджували, що сили групи "Вагнера" перетнули річку Бахмутка у східному Бахмуті та рухаються до центру міста.

На геолокованих кадрах власника групи "Вагнера" євгєнія пригожина видно, що він знаходився приблизно за 1,5 кілометра від адміністративного центру Бахмута. Кілька російських "воєнкорів", зокрема, заявили, що українські війська готуються до контрнаступу на Бахмут.

11 березня російські війська продовжили наземні атаки вздовж лінії фронту Авдіївка–Донецьк. Генштаб України повідомив, що російські війська вели невдалий наступ на саму Авдіївку; в районі Авдіївки біля Кам'янки (5 км на північний схід від Авдіївки), Північного (5 км на захід від Авдіївки), Тоненького (6 км на захід від Авдіївки); на північно-західній околиці м. Донецька в районі Первомайського, Невельського, Водяного, Красногорівки; та на південно-західній околиці Донецька в районі Мар’їнки та Новомихайлівки.

Ординський військовий блогер стверджував, що російські війська атакують Північне та Кам’янку, просунулися під Первомайським і ведуть бої проти жорсткої української оборони в Мар’їнці.

Окупаційні війська не проводили жодних підтверджених наземних атак у західній частині Донецької області 11 березня. Ординські військові блогери розширили кадри особового складу 155-ї окремої морської піхотної бригади, стверджуючи, що вони все ще ведуть запеклі бої поблизу Вугледара, незважаючи на нещодавні заяви про значні втрати бригади під час атак на Вугледар.

Ординський "воєнкор" опублікував кадри, на яких, як повідомляється, російські війська використовують запальні боєприпаси по українських позиціях у Вугледарі.

Бої в районі Бахмуту стали більш інтенсивними: карти боїв від ISW_3

"Південна вісь"

Ординські війська продовжують зводити укріплення в Запорізькій області. Супутникові знімки, опубліковані 9 березня, показують, що російські війська значно розширили укріплення на північ від Чистопілля Запорізької області в період з грудня 2022 року по 9 березня 2023 року.

Окупаційні війська, ймовірно, розширюють фортифікаційні споруди в цьому районі, щоб захистити шосе N30 і T0408 до Токмака, основного тилового вузла росії, який знаходиться в межах 15 км від Мелітополя вздовж шосе T0401. Ординські війська, ймовірно, прагнуть убезпечити основні наземні лінії зв’язку (GLOC) із Мелітополем у разі ймовірного майбутнього українського контрнаступу.

Українські війська продовжують обстрілювати російські матеріально-технічні та райони зосередження сил на півдні України. 10 березня Південне оперативне командування ЗСУ повідомило, що українські війська 9 і 10 березня завдали ударів по трьох російських складах боєприпасів, протиповітряній обороні та чотирьох районах зосередження живої сили і техніки на східному (лівому) березі Херсонської області.

Південне оперативне командування ЗСУ також повідомило, що українські війська завдали ударів по російських позиціях на Кінбурнській косі в Миколаївській області. 11 березня українські джерела натякали, що українські сили завдали ударів по російських позиціях поблизу Маріуполя Донецької області, але російські джерела заперечували, що українські сили завдавали ударів у цьому районі.

11 березня російські війська продовжували регулярні обстріли на захід від Гуляйполя та в Херсонській області. Українські джерела повідомили, що російські війська завдали ударів по цивільній інфраструктурі в містах Херсон і Запоріжжя.

Бої в районі Бахмуту стали більш інтенсивними: карти боїв від ISW_5
Бої в районі Бахмуту стали більш інтенсивними: карти боїв від ISW_7

Читайте також:
Війна
Європейські лідери та військові керівники неодноразово попереджали про можливість нападу росії на країни Європи.
вчора, 18:32
Економіка
У листопаді рівень річної інфляції підвищився до 11,2% порівняно з 9,7% у жовтні.
вчора, 16:26
Опінії
Вже можна говорити про наслідки, переможців і переможених, а також вплив подій у Сирії за минулий тиждень на решту світу.
вчора, 10:04
Кримінал
Слуги Феміди із Гааґи досі працюють за методичками часів Холодної війни, ігноруючи дійсність. Дарма втрачений час не поверне людські життя.
10 грудня, 14:51
Політика
Азійську вісь зла, як і Захід, застав зненацька 7-годинний воєнний стан, запроваджений Сеулом. Внутрішньополітична ситуація не стабільна.
06 грудня, 20:33
Світ
Захід зіткнувся з «дикими загрозами тактичного ядерного використання» з боку росії
06 грудня, 18:11