Для росіян захоплення Бахмута дорівнюватиме «взяттю Берліна»

ВІЙНА
05 травня, 16:31
Для росіян захоплення Бахмута дорівнюватиме «взяттю Берліна»
Фото: Останній Бастіон

Крім Соледара в окупантів із РФ немає жодних успіхів на полі бою. Декілька "мертвих" сіл у так званій "сірій зоні", – не рахуються.

Ватажок терористичної ПВК "Вагнер" Євгєній Прігожин заявив, що він разом зі своїми бойовиками залишить Бахмут 10.V.2023, у зв'язку із тим, що Генеральний штаб армії РФ і Міністерство оборони влаштували їм "снарядний голод". У ніч на 5.V.2023, він же записав гнівне звернення до Сєргєя Шойґу і Валєрія Гєрасімова на тлі трупів "вгнеровцев".

Одразу зазначимо, що заява Прігожина про "снарядний голод" – далеко не перша. Далеко не перша і навіть не друга, адже він постійно про це скиглить.

Проте раніше він не використовував у риториці фразу про полишання позицій. Навпаки, раніше він комбінував, типу: «Не смотря на снарядный голод, мы взяли Соледар», – а тепер же він пішов на відвертий шантаж: або ви мені даєте снаряди, – або воюйте у Бахмуті самі.

У відповідь на це, депутат Державної Думи Сєргєй Соболєв заявив, що "Вагнер" має перейти під контроль Міноборони, – і от тоді жодних проблем зі снарядами не буде. Тобто, шантаж не вдався.

Паркетні генерали російського МО РФ чудово розуміють той факт, що Прігожин набрав політичної ваги передовсім серед так званих "турбопатріотів", а простими словами "ватніков". Усі ці "відосікі", відкриття по всій Московії "Вагнер-центрів", медійна підтримка з боку Z-воєнкорів, зробили із Прігожина таке собі "обличчя війни", (яка війна – таке й обличчя, щоби не сказати міцніше, та суть в іншому).

Це "обличчя" невдоволене! Це "обличчя" говорить неприємну для Шойгу та Гєрасімова правду. Із цим "обличчям" треба щось робить поки не пізно.

Варто також не забувати про те, яке саме місто штурмує ПВК "Вагнер" уже 9 місяців... Для РФ, взяття Бахмута, станом на зараз, без перебільшення дорівнюватиме "взяттю Берліна", адже з кінця січня, окрім Соледара, (який теж взяв "Вагнер"), у Росії немає військових успіхів.

Декілька "мертвих" сіл типу Сакко-і-Ванцетті не рахується. Тож відхід "Вагнера" з Бахмута зробить новітнє "взяття Берліна" практично недосяжним у найближчій перспективі.

Та повернімося конкретно до Прігожина: в його заяві, крім бравади та шантажу, є й елементи відчаю. Річ у тім, що у своєму зверненні про вихід із Бахмута 10.V.2023, він згадав усі етапи залучення "Вагнера" до бойових дій починаючи із Попасної.

Він згадав, що на підмогу російській армії приїхали бойовики з Африки; так і є – ЦАР, Малі, Буркіна-Фасо, Мозамбік, Судан, Мадаґаскар... Там, до 24.II.2022, (якщо не рахувати Сирію), були найбільш боєздатні підрозділи "Ваґнера", які довелося зменшити заради війни в Україні.

Тепер, станом на 5.V.2023, вони зменшені фізично – всіх цих "псів війни" залишились одиниці.

Чим крить, якщо ти шантажуєш МО і ГШ? Забирать всіх з африканських країн і Сирії та втратити там будь-який вплив?

Ні, це офіційне самогубство ПВК у плані суспільно-політичної ваги. Поповнитись новими найманцями – це час, тим більше що конкуренція на полі російських ПВК зараз, як ніколи потужна, плюс, із новостворених десятків жодна не воює, а забезпечує умовний спокій своїм господарям у Москві та інших містах РФ.

"Зони" Прігожину перекрили, та й бійці там, м'яко кажучи, далеко не найкращої якості... Залишатися в Бахмуті – просто самогубство за умов снарядного і кадрового голоду.

Тож ситуація патова, як для МО і ГШ армії РФ, так і для Пріґожина і його ПВК "Вагнер". А з цікавинок підмітемо, що вивід, якщо він таки станеться, заплановано на 10.V.2023, себто на день, коли знову відкриють Красную площу і коли почнуться дуже цікаві події не тільки на фронті, а й всередині Росії.

Автор – Назар Приходько, політолог-міжнародник і військовий експерт

Читайте також:
Війна
Колишній командувач сухопутних військ США в Європі розкритикував Вашинґтон і Берлін за брак рішучої підтримки Києва у війні проти Москви.
20 серпня, 18:13
Світ
Певні, що відповідь на це наболіле для всього світу питання вас здивує і приголомшить водночас!..
06 серпня, 18:44
Економіка
Олігархічна економіка, яка виникла на руїнах економіки совєцької, – була прямим наслідком і продовженням останньої...
02 серпня, 18:14
Історія
Виявляється, вже у середині XIX століття деякі європейці вважали, що найбільш відповідна форма устрою для Росії – здичавілий комунізм.
01 серпня, 21:22
Економіка
Коли більшовики загарбали Україну, – стали спустошувати амбари. Лише згодом, наївшися, перейшли до силового упромисловлення.
26 червня, 16:00
Політика
Кремлівського бункерного щура мають сковирнути Збройні Сили України. Цивілізований західний світ дав на це діло "зелене світло".
10 червня, 18:36