Емоційна втома від очікування перемоги у війні з росією

25.06.2022, 07:56
Емоційна втома від очікування перемоги у війні з росією

Коли ми чогось довго чекаємо, накопичується почуття емоційної втоми. Це природна функція людського організму.

Відповідно, з'являється роздратування, злість і образа на відсутність позитивного результату. Як же знайти стабілізацію, на що "спиратися" у миті кризи та змін?

Тут усім нам, хто вперше опинився у такій надзвичайно критичній ситуації для себе як війна, потрібна резильєнтність. Це – особливість людської психіки.

Вона дозволяє впоратися з нестабільними часами, запобігти емоційному вигорянню, вийти з перед депресійного стану. Резильєнтність – це також відповідь нашої психіки на різні труднощі.

Як українцям розвинути резильєнтність, виховуючи у собі ментальну пружність і зміцнювати стабілізацію в непростий час змін?

  • По-перше, почніть із персональних дій! Харчування + сон + фізична активність.

Наше тіло створено для активності, його потрібно годувати, дати відновлення через сон, активувати роботу лімфи та інших систем організму тренуваннями, пішими прогулянками. У такому разі з'являється тонус, тіло почне шукати способи отримання задоволення та відпочинку після витрачених зусиль.

  • По-друге, плануйте! Почніть із невеликих щоденних планів.

Усі плани записуйте, щоб не забути, щодня додавайте в щоденник плани. І головне – записуйте свої відчуття в тілі, коли плани реалізуються вами! Ловіть почуття задоволення від реалізації досягнутого, хай навіть у дрібницях.

  • По-третє, зміцнюйте соціальну активність! Ідіть до спільноти – де є можливість для фізичних зустрічей, діалогу.

Людина – стадна істота. Через зустріч із людьми передається чужий досвід проживання труднощів та зміцнюється ваша резильєнтність.

  • По-четверте, спогади не є небезпечними!

Згадуйте свій пережитий досвід, фіксуйте отримані вами навички в щоденнику думок. Це дозволить вам знаходити нові ефективні стратегії для досягнення необхідного результату.

  • По-п'яте, погляд зі сторони.

Кожна людина має кумира. Це може бути як відома людина, так і авторитетна постать із вашого життєвого досвіду. Напевно, ви вже знаєте історію життя вашого кумира, його непростий життєвий шлях.

Зробіть вдих-видих, закрийте очі й уявіть, що ваш кумир опинився у вашій ситуації. Яку б він дав вам життєву пораду? Напишіть рекомендацію.

Тепер уявіть, що ви даєте рекомендацію вашому кумиру у важкій, непростій життєвій ситуації. Запишіть пораду. Подивіться на отримані результати. Вирішіть, що із записаного вам підходить, що подобається.

Тепер – напишіть 3 конкретні дії, які ви готові здійснити. Кожна криза дає можливість знайти в собі приховані ресурси та можливості, про які ви раніше і не здогадувалися. Дійте та зміцнюйте свою внутрішню опору.

Автор – Ольга Котляр, фаховий психолог-практик

Читайте також:
Життя
Які б не були виклики долі, всім нам слід змалечку вміти протистояти цьому стану, навчитися його контролювати й опановувати себе...
11.08.2023, 16:41
Життя
Аби не відбувалося довкола, завжди ставте перед собою цілі. Вони допоможуть концентрувати дії й енергію, знизять відчуття невизначеності.
06.07.2023, 16:32
Життя
Ретравматизація виникає у миті, коли обставини, за яких людина отримала психологічну травму, повторюються. Війна – одна з них.
24.02.2023, 22:16
Життя
«Лінь раніше за мене народилася», – коли чуємо подібне, знаємо, про що йдеться. Подивімося ж на звичні лінощі під психоаналітичним кутом.
09.02.2023, 07:09
Життя
Через війну абревіатура ПТСР (посттравматичний стресовий розлад) із професійного словника психологів перекочувала у повсякденне спілкування.
31.01.2023, 07:00
Життя
Дехто з українців щось втратив через цьогорічну російську агресію. Кожна втрата – це горе, звичайне людське горе!
22.12.2022, 09:36