Генштабу ЗСУ варто повчитися у Наполеона
Якщо у країні бракує офіцерів, тоді дуже складно організувати армію. Ці слова промовив на зламі XVIII-XIX сторіч перший імператор Франції.
Наполеон I Бонапарт — найвеличніший полководець Нового часу та один із ключових мужів західної цивілізації, який досі надихає чоловіків на Чин. Та чи знаєте ви, що цей гордовитий корсиканець ділив своїх солдатів на 4 наступні типи:
- Інтелігентні, відтак ініціативні люди.
- Розумні, але без ініціативи.
- Неосвічені без ініціативи.
- Ініціативні невігласи.
Отже, за першою категорією Наполеон визнавав хист командирів, таких як генерали та стратеги. Другій — відводив службові посади, на яких ці люди отримували накази згори й виконували з усією старанністю.
Неосвічених і безініціативних людей Бонапарт зазвичай ставив на передову лінію битви, щоби вони були, скажімо так, «гарматним м'ясом»; Наполеон не хотів, аби поруч із його військом знаходилися особи, не здатні на дива і героїзм у бою.
Але найнебезпечніша — четверта категорія. Неосвічена ініціативна людина робить те, чого не слід, говорить те, чого не слід, зв'язується із людьми, з якими не варто спілкуватися, псує все, чого торкається, а потім каже, що нібито «це було ненавмисно».
Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» закликає читачів пам'ятати про те, що син гетьмана Розумовського приятелював із композитором Бетховеном. Ця славетна родина плекала своєрідний патріотизм.