Генштабу ЗСУ варто повчитися у Наполеона

ІСТОРІЯ
15.05.2024, 21:47
Генштабу ЗСУ варто повчитися у Наполеона

Якщо у країні бракує офіцерів, тоді дуже складно організувати армію. Ці слова промовив на зламі XVIII-XIX сторіч перший імператор Франції.

Наполеон I Бонапарт — найвеличніший полководець Нового часу та один із ключових мужів західної цивілізації, який досі надихає чоловіків на Чин. Та чи знаєте ви, що цей гордовитий корсиканець ділив своїх солдатів на 4 наступні типи:

  1. Інтелігентні, відтак ініціативні люди.
  2. Розумні, але без ініціативи.
  3. Неосвічені без ініціативи.
  4. Ініціативні невігласи.

Отже, за першою категорією Наполеон визнавав хист командирів, таких як генерали та стратеги. Другій — відводив службові посади, на яких ці люди отримували накази згори й виконували з усією старанністю.

Неосвічених і безініціативних людей Бонапарт зазвичай ставив на передову лінію битви, щоби вони були, скажімо так, «гарматним м'ясом»; Наполеон не хотів, аби поруч із його військом знаходилися особи, не здатні на дива і героїзм у бою.

Але найнебезпечніша — четверта категорія. Неосвічена ініціативна людина робить те, чого не слід, говорить те, чого не слід, зв'язується із людьми, з якими не варто спілкуватися, псує все, чого торкається, а потім каже, що нібито «це було ненавмисно».

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» закликає читачів пам'ятати про те, що син гетьмана Розумовського приятелював із композитором Бетховеном. Ця славетна родина плекала своєрідний патріотизм.

Читайте також:
Опінії
Кожен українець (не громадянин України) — частина українського національного організму. Така ж схема працює в інших моноетнічних країнах.
08 червня, 07:01
Мистецтво
20 років тому Британська телерадіомовна корпорація за результатами опитування оприлюднила антологію. Її назва — «Улюблені вірші нації».
05 червня, 21:48
Життя
Місис Джамбо любила свого сина-слоненя всім серцем. Їй було байдуже, що його вуха виростають велетенськими, адже зовнішність не головне...
01 травня, 15:36
Опінії
3 роки стійкості України у світі нагадує реформацію Мартіна Лютера. Цей німецький священнослужитель кинув виклик папському престолу.
22 квітня, 13:46
Світ
Тлумачний словник стверджує, що емпатія є чуйним ставленням до чийого-небудь горя, чиїхось переживань. США ніколи не були співчутливими.
08 квітня, 08:24
Опінії
Ті, для кого американських консерваторів уособлював Рональд Рейґан, а потім Джон Маккейн, шоковані тим, що відбувається. США грають за РФ.
18 березня, 14:53