Генштабу ЗСУ варто повчитися у Наполеона

ІСТОРІЯ
15 травня, 21:47
Генштабу ЗСУ варто повчитися у Наполеона

Якщо у країні бракує офіцерів, тоді дуже складно організувати армію. Ці слова промовив на зламі XVIII-XIX сторіч перший імператор Франції.

Наполеон I Бонапарт — найвеличніший полководець Нового часу та один із ключових мужів західної цивілізації, який досі надихає чоловіків на Чин. Та чи знаєте ви, що цей гордовитий корсиканець ділив своїх солдатів на 4 наступні типи:

  1. Інтелігентні, відтак ініціативні люди.
  2. Розумні, але без ініціативи.
  3. Неосвічені без ініціативи.
  4. Ініціативні невігласи.

Отже, за першою категорією Наполеон визнавав хист командирів, таких як генерали та стратеги. Другій — відводив службові посади, на яких ці люди отримували накази згори й виконували з усією старанністю.

Неосвічених і безініціативних людей Бонапарт зазвичай ставив на передову лінію битви, щоби вони були, скажімо так, «гарматним м'ясом»; Наполеон не хотів, аби поруч із його військом знаходилися особи, не здатні на дива і героїзм у бою.

Але найнебезпечніша — четверта категорія. Неосвічена ініціативна людина робить те, чого не слід, говорить те, чого не слід, зв'язується із людьми, з якими не варто спілкуватися, псує все, чого торкається, а потім каже, що нібито «це було ненавмисно».

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» закликає читачів пам'ятати про те, що син гетьмана Розумовського приятелював із композитором Бетховеном. Ця славетна родина плекала своєрідний патріотизм.

Читайте також:
Життя
Завжди вкладайтеся у компетентність дітей і розвивайте себе, досягайте нових висот. Не бійтеся дратувати сміливістю та відвагою своїх ідей.
03 червня, 14:54
Спорт
Пам'ятаєте кенійського легкоатлета Абеля Мутаї? Він — чемпіон Африки з бігу 2012 року і бронзовий призер Олімпійських ігор у Лондоні.
19 травня, 15:42
Мистецтво
Такі постаті з'являються на світ рідко, поєднуючи у собі мистецький хист і талант політика. Мова про Ігнація Падеревського (1860-1941).
19 травня, 07:59
Війна
Відповідь на, задавалося б, цілком риторичне запитання очевидна. Але як завжди, не все так просто і не все однозначно...
10 травня, 07:19
Життя
Відомий німецький письменник міжвоєнного періоду здобув світову славу своїми пацифістськими творами. Проте не мав сімейного щастя.
26 березня, 19:14
Політика
Російська мова на вустах українця — зрада свого етносу. Не для цього вмирали наші Воїни, щоб у Полтаві, Одесі, Луцьку белькотіли язиком.
24 березня, 14:57