Гнів – головна мотивація кліматичних активістів

04.09.2023, 19:04
Гнів – головна мотивація кліматичних активістів
Фото: Google

Норвезькі науковці з'ясували, що насамперед кліматичними активістами та природозахисниками рухає гнів і злість, а не добро.

Свої висновки дослідники оприлюднили у спеціалізованому журналі "Global Environmental Change", повідомляє інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що фахівці проаналізували результати тематичних опитувань, в яких брали участь понад 2000 мешканців Норвеґії віком від 18 років (тобто, саме активна молодь – прим. ред.).

В анкетах, серед інших, було поставлене запитання: «Коли справа стосується зміни клімату і всього, що ви з ним пов'язуєте, наскільки відчуваєте наступні емоції: гнів, сум, страх, вина, надія?».

Кожну емоцію потрібно було оцінити за п'ятибальною шкалою і відтак саме гнів опинився на першому місці, а за ним із великим відривом ідуть... надія і страх.

«Респондентам, які повідомили нам про гнів, ми поставили відкрите запитання: "Що саме у зміні клімату вас злить?". Молодь попросили написати перше, що спаде на думку. І з'ясувалося, найбільше учасників опитування злилися через дії інших людей, переважно політиків і керівників корпорацій.

На думку респондентів, вони даремно витрачають гроші, а могли б виділити їх на боротьбу зі зміною клімату. Ті, хто зазнає "кліматичного гніву", найчастіше відносять себе до екоактивістів. Але ті з них, хто готові свій гнів скерувати у практичне русло, скажімо, на вуличні протести, виявилося не більше 35%», – зазначають автори дослідження.

Крім того, медіаагенція "Останній Бастіон" закликає читачів пам'ятати, що катастрофічні наслідки кліматичних змін і неефективного управління ресурсами впливають на стан Землі.

Читайте також:
Життя
Чому ми обираємо страждати: психологія звички до болю.
24 квітня, 11:54
Життя
Чарівний ліс на межі: дитячі герої з дорослими діагнозами.
23 квітня, 10:34
Життя
Гармонія у взаємодії між чоловіком та жінкою залежить від щастя кожної конкретної пари. Вагомий вплив на це мають і статеві контакти.
23 квітня, 06:01
Життя
Учені уми з Канади та США влаштували спільне дослідження. Вони з'ясували, що періодичне відключення ґаджетів покращує людську психіку.
21 лютого, 12:38
Світ
Площа РФ величезна, хоча кількість її населення не перевищує 100 мільйонів осіб. Кремлівська ж статистика схильна домальовувати цифри.
02 січня, 19:20
Історія
По нині Захід шукає у московитах непізнану загадковість. Дарма, що європейці та американці не затямлять: хтонічне зло має спочивати у землі.
27.09.2024, 13:46