Гнів – головна мотивація кліматичних активістів

04 вересня, 19:04
Гнів – головна мотивація кліматичних активістів
Фото: Google

Норвезькі науковці з'ясували, що насамперед кліматичними активістами та природозахисниками рухає гнів і злість, а не добро.

Свої висновки дослідники оприлюднили у спеціалізованому журналі "Global Environmental Change", повідомляє інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що фахівці проаналізували результати тематичних опитувань, в яких брали участь понад 2000 мешканців Норвеґії віком від 18 років (тобто, саме активна молодь – прим. ред.).

В анкетах, серед інших, було поставлене запитання: «Коли справа стосується зміни клімату і всього, що ви з ним пов'язуєте, наскільки відчуваєте наступні емоції: гнів, сум, страх, вина, надія?».

Кожну емоцію потрібно було оцінити за п'ятибальною шкалою і відтак саме гнів опинився на першому місці, а за ним із великим відривом ідуть... надія і страх.

«Респондентам, які повідомили нам про гнів, ми поставили відкрите запитання: "Що саме у зміні клімату вас злить?". Молодь попросили написати перше, що спаде на думку. І з'ясувалося, найбільше учасників опитування злилися через дії інших людей, переважно політиків і керівників корпорацій.

На думку респондентів, вони даремно витрачають гроші, а могли б виділити їх на боротьбу зі зміною клімату. Ті, хто зазнає "кліматичного гніву", найчастіше відносять себе до екоактивістів. Але ті з них, хто готові свій гнів скерувати у практичне русло, скажімо, на вуличні протести, виявилося не більше 35%», – зазначають автори дослідження.

Крім того, медіаагенція "Останній Бастіон" закликає читачів пам'ятати, що катастрофічні наслідки кліматичних змін і неефективного управління ресурсами впливають на стан Землі.

Читайте також:
Життя
Французький філософ Блез Паскаль колись вивів найефективніший метод, як спонукати співрозмовника змінити свою думку
02 травня, 11:36
Життя
У свідомості кожної людини існує 2 рівновіддалені, але взаємопов'язані простори – "міфологічний" і "логічний", вони формують світогляд.
05.11.2022, 20:54
Життя
Сухий сезон у регіоні, який символічно називають «легенями планети Земля», став довшим. Рівень опадів сягнув понад 100-річного антирекорду.
вчора, 17:09
Життя
Пацієнти із колоректальним раком мають щодня вживати бобові для зменшення рівня запалення. На цьому наполягають гастроентерологи зі США.
08 грудня, 06:00
Життя
Цькування учнів у школах, а також закладах оздоровлення — наслідок совєцької окупації. Наш народ ментально хворий і не бажає лікуватися.
07 грудня, 19:12
Життя
Діти з окупованої торік росіянами перлини Приазов'я отримали іграшки, розмальовки, книжки та солодощі. Все це з рук наших захисників.
06 грудня, 14:26