Грецька криза призвела до зниження курсів євро та акцій

ЕКОНОМІКА
29.06.2015, 10:51
Грецька криза призвела до зниження курсів євро та акцій

Євро під час торгів опустилося нижче позначки 1,10 долара. Франкфуртська біржа відкрилася мінусом в чотири відсотки. Також відзначається зниження цін на нафту.

Посилення кризи навколо боргової проблеми Греції призвело до помітного зниження курсів євро та акцій на фондових біржах. Торги на німецькій фондовій біржі у Франкфурті в понеділок, 29 червня, відкрилися зниженням на 4,36 відсотка до 10990,86 пункту. На інших європейських біржах також відзначається зниження курсів акцій, однак, у цілому, зниження до цього рівня не перевищує показників останніх місяців. Азіатські біржові індекси закрилися в понеділок також в мінусі. Тим часом афінська біржа буде закрита до 6-7 липня і відкриється тільки після грецького референдуму.

Крім того, євро на токійській біржі вранці в понеділок за місцевим часом опустилося нижче позначки 1,10 долара (нижче цього рівня євро вже було навесні поточного року). У кінці минулого тижня, євро на нью-йоркській біржі було на рівні 1,1160 долара. Грецька криза негативно позначилася і на курсі долара, який на азіатських біржах знизився з 123,89 до 122,88 ієни.

Через події навколо Греції, в Азії також знизилися ціни на нафту. Нафта марки «Brent» 29 червня продавалася по 62,49 долара за барель (мінус 77 центів), а нафта марки «WTI» - по 58,74 долара (мінус 89 центів).

Реальний ризик дефолту

Нервозність на фондових біржах посилилася після того, як прем'єр-міністр Греції Алексіс Ципрас в ніч на 27 червня несподівано призначив референдум за пропозиціями міжнародних кредиторів. Міністри фінансів країн Єврогрупи звинуватили Ципраса в односторонньому зриві переговорів і вирішили не продовжувати програму фінансової допомоги Афінам, термін якої закінчується 30 червня.

Очікується, що без нових кредитів Греція буде змушена оголосити дефолт. Банки в країні зачинені до 6 липня. Для греків встановлений ліміт на зняття грошей у банкоматах на рівні 60 євро на добу. На іноземних туристів це обмеження не поширюється.


Читайте також:
Економіка
Чиновництво держави-окупанта намагається показати, що у них «усе дуже добре». Курс рубля стабілізовано, кризи уникнено, санкції обійдено.
вчора, 08:20
Економіка
Комуністичний режим під проводом товариша Сі Цзіньпіна кидає виклик не тільки японцям і південнокорейцям, а й європейцям. Буде гаряче!
23 квітня, 19:53
Економіка
Минулого року обсяг українського експорту впав на 18,7%, склавши $35,9 мільярда. При цьому імпорт, навпаки, зріс на 12,5% до $62,2 мільярда.
23 квітня, 13:36
Економіка
Цьогоріч погодні умови сприяли початку посівної кампанії раніше від звичних строків. Навіть постійні ворожі обстріли тому не завада.
21 квітня, 18:30
Економіка
Експорт німецьких товарів до ресурсної федерації московії за 2 роки значно скоротився. Причина очевидна: запровадження економічного тиску.
19 квітня, 21:33
Економіка
Пекінський сюзерен незадоволений економічними відносинами зі своїм московським васалом. Невже між диктатурами пробігла чорна кішка?
18 квітня, 20:23