Індія не змогла розплатитися з росією за тони купленої нафти

ЕКОНОМІКА
02 січня, 19:04
Індія не змогла розплатитися з росією за тони купленої нафти

Нью-Делі має багато рупій, але Москва хоче долари та євро. Тому індійський імпорт сирої нафти із РФ упав через проблеми з оплатою.

Такі відомості оприлюднило впливове американське бізнес-видання Bloomberg. Зазначається, що за весь 2023 рік імпорт нафти Індією з росії більш ніж подвоївся порівняно із 2022-м до 1,79 мільйона барелів на день, але сталася прикра фінансова помилка.

Водночас придбання «чорного золота» від другого за величиною постачальника — Іраку — навпаки скоротився на 11%, тобто до 908 тисяч барелів на день. Нью-Делі поставило все на Москву, а Багдад мусить тепер шукати нові ринки збуту своїх нафтових ресурсів.

Імпорт сирої нафти в Індію від її найбільшого постачальника РФ упав у грудні до найнижчого рівня з січня 2023 року. Оскільки 6 танкерів, що перевозили «чорне золото» сорту «Sokol», не змогли доставити через проблеми з оплатою на тлі посилення санкцій.

Після зростання до історичного рекорду у 2,15 мільйона барелів на день у травні імпорт нафти з росії коливався вниз. Фактично, зазнавши різкого падіння у період від листопада до грудня до 1,48 мільйона барелів на день минулого місяця.

Крім того, індійські нафтопереробники, які купували торік у грудні не могли отримати вантажі нафти «Sokol» у попередніх об'ємах. Корпорація «Сахалін-1», яке видобуває нафту на Далекому Сході РФ, не змогла відкрити банківський рахунок в Об'єднаних Арабських Еміратах, щоби покупці могли розплачуватися дирхамами, але не дешевими папірцями-рупіями.

Із шести танкерів, які простоюють біля узбережжя Індії, два вказали, що вони можуть змінити маршрут до Китаю. Попри нові обмеження, торгівля нафтою сорту «Sokol» між Москвою та Нью-Делі, ймовірно, триватиме, з трьома додатковими операціями з перевантаження вантажів, що ускладнить і зробить дорожчим процес, не блокуючи його остаточно.

А проте, як раніше інформувала медіаагенція «Останній Бастіон», московити як і колись у часи СССР стали відчувати на собі дієвість санкцій. Перш за все, що доволі прогнозовано, у нафто-газовій галузі.

Індія не змогла розплатитися з росією за тони купленої нафти_1
Читайте також:
Економіка
Після військового заколоту і державного перевороту бідна африканська держава є колонією Москви. Владу там тримають терористи «Вагнера».
19 березня, 12:27
Економіка
Королівський уряд в Ер-Ріяді готується продовжити скорочення видобутку «чорного золота». Йдеться про рівень в 1 мільйон барелів на день.
19.11.2023, 15:18
Економіка
Середньоазійський союзник рф буде сприяте енергетичній безпеці ЄС. Казахстан вкотре показав, що має власні інтереси.
28.10.2023, 08:18
Світ
Вилучення ресурсів із вулканічного газу досі вважалося малоймовірним, однак їхній видобуток із нижчих шарів має реальний потенціал.
28.06.2023, 20:03
Світ
У головних нафтогазоносних суб'єктах ресурсної федерації московії від початку березня 2023 року виявлено від'ємне електроспоживання.
18.03.2023, 16:09
Економіка
Міжнародний картель під назвою Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК+) вирішив зіграти на руку азійським деспотіям.
04.12.2022, 20:23