Китайська коронаекономіка не потребує блакитного палива з РФ

Опінії
28.12.2022, 19:12
Китайська коронаекономіка не потребує блакитного палива з РФ
Фото: Financial Times

На сьогодні світові економічні тенденції складаються вигідно для України та союзників, і дуже неприємно для росії. Китай також пасе задніх.

Заступник директора Агентства моделювання ситуацій

Світові ЗМІ пишуть, що у комуністичному Китаї тільки за останні 2 дні близько 40 мільйонів захворіло на коронавірус. Очікується, що на теперішньому рівні захворюваність триматиметься майже до кінця лютого й охопить за цей час до 2/3 населення.

Але нас цікавить не стільки епідемія, скільки її економічні наслідки: виробництва у КНР зупиняються, на деяких зараз до 60% працівників хворіють. Нема кому проводити поточні й аварійні ремонтні роботи, а через це теж стають виробництва.

Така ситуація занурить китайську економіку в кризу мінімум на весь перший квартал 2023-го. І це вже скоротило споживання Китаєм російського газу, але й блакитного палива загалом.

Ціна на газ на біржах різко падає, починаючи від 15 грудня, за тиждень ціни впали більш як на третину. Європа тим часом збільшила закупівлі, бо споживання впало, і ціни поки теж.

У грудні європейські сховища знов почали заповнюватися – що абсолютно нетипово для кінця року, але на ринку утворився надлишок газу. Тобто, коронавірус у Китаї обламав блакитну мрію Кремля – «Європа замерзне і сидітиме в темряві цієї зими – тож це змусить її йти на переговори й поступки».

Натомість ситуація вдарила по російському експорту. Отже, на цей момент світові економічні тенденції складаються вигідно для України та союзників, і дуже неприємно для росії.

І тему прекрасно доповнила сьогоднішня новина: країни Європейського союзу погодили ліміти цін на газ. Рішення має на меті обмежити надмірні цінові стрибки на газ в ЄС, які не корелюють з цінами на світовому ринку, одночасно забезпечуючи безпеку енергопостачання та стабільність фінансових ринків.

Механізм корекції ринку активується автоматично, як тільки:

  • ціна TTF на місяць наперед перевищує 180 євро/МВт-год за 3 робочі дні;
  • ціна TTF на місяць наперед на 35 євро вища за базову ціну на СПГ на світових ринках за ті ж 3 робочі дні.
Уточнення: механізм буде застосовуватися з 15 лютого 2023 року.
Читайте також:
Опінії
Як мовиться в одному з популярних телесеріалів: «Winter is coming». А отже, прямо зараз слід запастися енергоресурами та теплоносіями.
13.07.2022, 19:27
Економіка
Про це голова Equinor Андерс Опедаль заявив в інтерв'ю агентству Bloomberg
10.02.2022, 10:45
Опінії
Як Зеленський бореться з олігархами
11.03.2021, 10:36
Опінії
Зупинення видачі закордонних паспортів в українських консульствах за кордоном - це ідея Єрмака, а не Кулеби
вчора, 15:36
Опінії
Кремлівська пропаганда і корисні ідіоти на Заході знову поширюють панічні настрої. Московитам незламний Харків як кістка у горлі.
вчора, 13:56
Опінії
Таким чином «слуга народу» намагається допомогти своєму куму Олександру Мартинюку.
вчора, 11:00