Корабельні країни-агресора все ще отримують запчастини з Європи

ВІЙНА
21 квітня, 10:27
Корабельні країни-агресора все ще отримують запчастини з Європи
Фото: Kavkaz Center

Наперекір санкціям, запроваджених Заходом, ресурсна федерація московії продовжує отримувати закордонні технології. Зокрема, для кораблів.

Про це свідчать результати розслідування, проведеного й оприлюдненого журналістами телерадіомовника British Broadcasting Corporation. Відремонтовані завдяки європейським деталям бойові судна використовуються у війні проти України.

Зазначається, що постачання здійснюються не напряму через західні компанії, а завдяки третім фірмам. Хоча встановлено, що частиною цих бізнес-структур володіють як російські олігархи, так і впливові європейські підприємці.

Так, «Північна верф» у Санкт-Петербурзі та Зеленодольський завод імені Горького у Татарстані — два такі підприємства, які під санкціями. А проте, вони продовжують успішно закуповувати необхідні деталі за кордоном завдяки партнерству з компаніями із Хорватії, Італії та Латвії.

Серед іншого, журналісти-розслідувачі виділяють діяльність хорватської компанії «Adria Winch». Вона понад 20 років співпрацює із російськими корабельнями, поставляючи обладнання як цивільним, так і військовим суднам.

Усупереч запровадженим ще 2014 року санкціям, «Adria Winch» продовжила свою роботу на московії, розширивши співпрацю та створивши спільні підприємства. 2016 році було створено підприємство «Адріа Вінч Зеленодольськ» за участю холдингу «Ак Барс», до якого входить Зеленодольський завод.

Це спільне підприємство регулярно постачає європейські деталі російському заводу, значно полегшуючи процес імпортозаміщення. Крім цього, «Adria Winch» створила філії у Москві та інших містах РФ, що дозволило обходити прямі санкції та продовжувати постачання через російські філії.

2022 року хорватська компанія поставила московитам обладнання на суму понад 700 тисяч євро. Це підтверджує ексдиректор «Adria Winch» пан Мілівой Пєрузович, який відзначає складнощі із визначенням кінцевого одержувача деталей.

Своєю чергою, італійська «Melcal», виробник суднових кранів, також згадується у розслідуванні як постачальник обладнання для російських військових судів. За даними British Broadcasting Corporation, ця фірма поставила крани та запчастини до них для допоміжних суден ВМФ РФ.

Латвійська ж корпорація «Marine Systems» також займається незаконним постачанням суднового обладнання до росії, зокрема для військових кораблів. При цьому у деклараціях зазначається, що запчастини призначені для цивільних судів.

Власник «Marine Systems» — етнічний московит Ігорь Смолін, — який мешкає в Юрмалі, позбавившись латвійських активів, продовжує контролювати пов'язані з нею російські компанії. Фірма закуповує корабельне обладнання німецького, японського та американського виробництва.

Тим часом як раніше повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», неподалік державного північного кордону російське військове командування РФ розгорне озерну флотилію. Кремлівський режим боїться НАТО.

Читайте також:
Війна
Компанії з виробництва безпілотників отримують блискавичний зворотний зв'язок від українських користувачів. Інженери покращують техніку.
07 липня, 12:04
Світ
Російсько-українська війна розпалила технологічний розвиток оборонної промисловості. Не лише Захід, а й Схід переозброюється.
11 червня, 21:40
Політика
Північноатлантичний альянс обмінюватиметься із Києвом розвідувальними даними про можливості Москви. Особливо щодо радіоелектронної боротьби.
09 червня, 07:09
Війна
Поки воєнно-промисловий комплекс РФ нарощує виробництво і модернізується, західні компанії працюють у звичному режимі. Ситуація критична.
28 травня, 07:01
Війна
Начинені вибухівкою та керовані через супутник невеликі українські катери — один з основних видів зброї на війні. РФ уже не контролює море.
11 квітня, 21:54
Економіка
Військово-промисловий комплекс Чехії вперше за минулі десятиріччя знову квітне. Повномасштабна російська агресія змінила порядок денний.
02 квітня, 19:10