Майбутні відносини РФ і КНР відповідатимуть схемі «слуга-господар»

СВІТ
28.10.2022, 08:45
Майбутні відносини РФ і КНР відповідатимуть схемі «слуга-господар»
Фото: Reuters

Пекіну важливо зберегти державність московії, щоби протистояти колективному Заходу. Сі Цзіньпін бачить Владіміра Путіна вічно зобов'язаним.

Від початку повномасштабної війни в Україні (24.II.2022) у нашому інформпросторі постійно з'являються ті чи інші звинувачення на адресу Китаю, в контексті його різноманітної допомоги РФ. І нафту з газом він купує, і мікросхеми постачає, і на міжнародній арені не втручається і, можливо, навіть зброю надає через "чорний ринок".

Усе це правда, скоріш за все навіть з останнім, утім... Зверніть увагу на те, яким чином Китай робить всі ці "послуги" для РФ: енергоносії купує за заниженими цінами, чіпи та мікросхеми передає через приватні, а не державні компанії, а ще – завалює російській ринок власними замінниками західних товарів, що, безумовно, наповнює його, а не російську казну.

Чому він так робить? Ну, по-перше, Китай діє у власних Національних інтересах, подобаються вони нам чи ні, а по-друге – він підтримує життєдіяльність РФ поки не підготувався сам, до більш серйозних та глобальних дій, і я не про Тайвань.

Ще перед 24.II.2022 комуністичний Китай ну ду-уже хотів, аби бліцкриґ Путіна вдався не тільки з військової, а й з геополітичної точки зору. Насамперед з геополітичної, адже якби Цивілізований Світ "проковтнув" ситуацію в Україні, Сі Цзіньпін організував би власний бліцкриґ якраз-таки на Тайвань.

Тá російського бліцкриґу не сталося, тож континентальний Китай взявся за своє стандартне заняття: всівся на березі річки в очікуванні трупа. Треба бути абсолютним профаном у геополітиці, щоб не розуміти на чий труп Китай очікує станом на 26.X.2022.

Для всіх уже очевидно, що труп буде... російський!

Здавалося б: навіщо Китаю труп РФ: через Сибір та Далекий Схід? Так, але ж справа не тільки у територіях та ресурсах, хоча без них нікуди, справа у геополітиці.

Станом на тепер, лізти на Тайвань – для Китаю є нічим іншим, як безглуздим самогубством. По-перше, у світлі "геополітичного паніндуїзму", який остаточно оформився у вигляді вісі США-Велика Британія-Індія, а по-друге, в світлі ринків.

Китаю невигідно втрачати світові ринки через військову авантюру з Тайванем. Тим більше що левова доля китайської економіки якраз і залежить від експорту.

А що втратить Китай в разі військової інтервенції у РФ (не в незалежну, суверенну та демократичну РФ, а в ту саму РФ, яка повною мірою показала і показує себе світові з 24.II.2022)? – Та нічого, ба більше: не втратить не тільки в репутаційному плані, а й у військовому та економічному.

Тобто, вже зараз Китаю на цьому напрямку сприяє майже все: розгромлена професійна армія РФ, корупція, ефект від мобілізації, соціально-економічні аспекти, сепаратні настрої в національних республіках... А на внутрішньому полі – посилення позицій китайських націоналістів, які дедалі гучніше нагадують про територіальний спір із РФ в контексті лінії кордону.

Тому, я прогнозую, що тектонічні зміни геополітичного ландшафту за Уралом, розпочнуться влітку 2023 року, коли Сі Цзіньпін остаточно освоїтися у новій ролі, а точніше звикне до абсолютної повноти влади. На той час РФ уже ослабне остаточно.

Автор – Назар Приходько, політолог-міжнародник і військовий експерт

Читайте також:
Політика
Штучно спровокована московитами міграційна криза на кордоні РФ із Суомі не дала Кремлю бажаного результату. На арену виходить реальна зброя.
09 квітня, 12:27
Світ
Москва активно намагається саботувати європейські залізниці. Насамперед зламавши системи сигналізації на захід від Білорусі.
08 квітня, 19:17
Економіка
Поки одні західні приватні підприємці та великі корпорації допомагають Україні, інші наживаються на співпраці із РФ. На жаль, других більше.
07 квітня, 11:15
Світ
Кремлівські спеціальні служби десятиліттями плели мережу своїх агентів в Європі. Когось підкупали, а когось залякували компроматом.
03 квітня, 08:25
Опінії
Відчайдушні прохачі миру заглядають у криваву пащу агресора. Кіоскери з Банкової та радники з Білого дому злигалися заради спільної мети.
24 березня, 17:20
Економіка
Нова залізниця сполучить дагестанський Дербент з азербайджанським Сумґаїтом та іранським Рештом. У цьому зацікавлені 3 авторитарні держави.
14 березня, 07:11