НБУ хоче пом’якшити валютні обмеження після реструктуризації боргу

ЕКОНОМІКА
16.07.2015, 09:10
НБУ хоче пом’якшити валютні обмеження після реструктуризації боргу

Нацбанк може пом'якшити валютні обмеження після реструктуризації зовнішніх боргів України. Окрім того, НБУ спільно з МВФ розробив річну програму щодо скасування обмежень.

Національний банк має намір пом'якшити валютні обмеження після реструктуризації зовнішніх боргів України. Про це під час засідання фінансового комітету Верховної Ради в середу, 15 липня повідомила голова НБУ Валерія Гонтарева.

"У нас і так багато адміністративних обмежень, і додаткових ми запроваджувати не хочемо. З МВФ ми розробили програму, як ми скасуємо ці обмеження. Вона розрахована на рік. Наступні обмеження ми скасуємо, коли наше міністерство фінансів закінчить переговори про реструктуризацію зовнішніх боргів", - цитує її слова агентство "Українські новини".

За словами очільниці НБУ, скасування обмежень буде відбуватися поступово і якщо реструктуризація боргів відбудеться в липні, то їх скасування буде в липні, а якщо у вересні, то у вересні.

Нагадаємо, український уряд веде перемови з власниками облігацій зовнішньої державної позики, аби реструктуризувати зобов'язання. Україна має намір реструктуризувати 23 мільярда доларів зовнішнього боргу, щоб зекономити для бюджету 15,3 мільярда в період між 2015 і 2018 роками. Міністерка фінансів України Наталія Яресько очікувала на проведення технічних переговорів з кредиторами України про модель реструктуризації зовнішніх боргів країни до 13 липня, однак поки вони не відбулись.

Раніше глава МВФ Крістін Лагард зазначала, що фонд може продовжити підтримку України навіть у тому випадку, якщо країна відмовиться платити за боргами приватним кредиторам.


Читайте також:
Економіка
Чиновництво держави-окупанта намагається показати, що у них «усе дуже добре». Курс рубля стабілізовано, кризи уникнено, санкції обійдено.
08:20
Економіка
Комуністичний режим під проводом товариша Сі Цзіньпіна кидає виклик не тільки японцям і південнокорейцям, а й європейцям. Буде гаряче!
23 квітня, 19:53
Економіка
Минулого року обсяг українського експорту впав на 18,7%, склавши $35,9 мільярда. При цьому імпорт, навпаки, зріс на 12,5% до $62,2 мільярда.
23 квітня, 13:36
Економіка
Цьогоріч погодні умови сприяли початку посівної кампанії раніше від звичних строків. Навіть постійні ворожі обстріли тому не завада.
21 квітня, 18:30
Економіка
Експорт німецьких товарів до ресурсної федерації московії за 2 роки значно скоротився. Причина очевидна: запровадження економічного тиску.
19 квітня, 21:33
Економіка
Пекінський сюзерен незадоволений економічними відносинами зі своїм московським васалом. Невже між диктатурами пробігла чорна кішка?
18 квітня, 20:23