НБУ хоче пом’якшити валютні обмеження після реструктуризації боргу

ЕКОНОМІКА
16.07.2015, 09:10
НБУ хоче пом’якшити валютні обмеження після реструктуризації боргу

Нацбанк може пом'якшити валютні обмеження після реструктуризації зовнішніх боргів України. Окрім того, НБУ спільно з МВФ розробив річну програму щодо скасування обмежень.

Національний банк має намір пом'якшити валютні обмеження після реструктуризації зовнішніх боргів України. Про це під час засідання фінансового комітету Верховної Ради в середу, 15 липня повідомила голова НБУ Валерія Гонтарева.

"У нас і так багато адміністративних обмежень, і додаткових ми запроваджувати не хочемо. З МВФ ми розробили програму, як ми скасуємо ці обмеження. Вона розрахована на рік. Наступні обмеження ми скасуємо, коли наше міністерство фінансів закінчить переговори про реструктуризацію зовнішніх боргів", - цитує її слова агентство "Українські новини".

За словами очільниці НБУ, скасування обмежень буде відбуватися поступово і якщо реструктуризація боргів відбудеться в липні, то їх скасування буде в липні, а якщо у вересні, то у вересні.

Нагадаємо, український уряд веде перемови з власниками облігацій зовнішньої державної позики, аби реструктуризувати зобов'язання. Україна має намір реструктуризувати 23 мільярда доларів зовнішнього боргу, щоб зекономити для бюджету 15,3 мільярда в період між 2015 і 2018 роками. Міністерка фінансів України Наталія Яресько очікувала на проведення технічних переговорів з кредиторами України про модель реструктуризації зовнішніх боргів країни до 13 липня, однак поки вони не відбулись.

Раніше глава МВФ Крістін Лагард зазначала, що фонд може продовжити підтримку України навіть у тому випадку, якщо країна відмовиться платити за боргами приватним кредиторам.


Читайте також:
Вітчизняні виробники тролейбусів і автобусів відновлюють втрачені позиції на внутрішньому ринку.
вчора, 12:05
Виїзд українців закордон шкодить «здоров’ю» нашого суспільства.
12 грудня, 06:39
Департамент освіти і гуманітарної політики міськради уклав 11 прямих угод з однією з приватних фірм.
11 грудня, 15:57
Головним фігурантом справи є Андрій Фаворов.
10 грудня, 13:06
Рівень інфляції в Україні за рік зменшився на 5%, також знизилися на ціни на деякі споживчі товари.
10 грудня, 09:25
Видобуток газу відбуватиметься на основі концесій.
10 грудня, 07:56