Пекін задоволений зближенням Москви та Вашинґтону

СВІТ
03 березня, 08:25
Пекін задоволений зближенням Москви та Вашинґтону

Китайським комуністам на руку той світовий безлад, який вчиняють американські трампісти. Так КНР буде легше перетягти на свій бік ЄС.

Про це сповістили в аналітичному центрі Mercator Institute for China Studies, передає медіаагенція «Останній Бастіон». Зазначається, що у той час, як США та РФ змушують Україну до припинення бойових дій, режим Сі Цзіньпіна виявляється ближче до своїх ключових цілей.

Не докладаючи особливих зусиль, Піднебесна не просто зберігає партнерство із ресурсною федерацією, але й істотно посилює свій вплив на московію (про це свідчить нещодавні візити мішустіна та шойґу до Пекіна — прим. ред.). Послаблення трансатлантичного альянсу трампістами кидає Європу в обійми Китаю.

Завдяки сигналам, які недвозначно, але постійно, надсилає Москва, Пекін переконаний у тому, що так зване перезавантаження американо-російських відносин, — позірний блеф для відвертання уваги Вашинґтона. Товариш Сі та його пропаганда вважають, що діалог між РФ і США аж ніяк не спрямований на шкоду московитського васалітету від КНР.

Навіть короткочасне потенційно можливе перемир'я на українському фронті та нормалізація американо-російських відносин принесуть користь КНР в економічному та геополітичному плані. Пекін підкидатиме дрова у вогонь напруженості між США та ЄС, розпалений новим-старим господарем Білого дому.

Китайська дипломатія просуватиме одну з ключових геополітичних цілей диктатора Сі — поліпшити відносини з ЄС і поглибити розкол усередині НАТО, що зароджується та вирує із великою потужністю. Власне, КНР уже позиціює себе як більш надійного партнера, ніж США.

Цим пояснюється реверанс Китаю у бік Європи — неодноразові заяви посадовців із Пекіна, що участь ЄС у будь-яких перемовинах, пов'язаних з Україною, є обов'язковою. Аналітики припустили, що американці намагаються влаштувати «зворотний хід Ніксона», віддаляючи путіна від Сі, але жодна зі сторін не має особливих стимулів припиняти ці відносини.

Між тим, як раніше вже повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», КНР і РФ разом намагаються вербувати незадоволених федеральних службовців США. Вони створили вебсайти з наймання персоналу та почали агресивно націлюватися на американських чиновників.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Поліція Харбіна, міста на північному сході Китаю, оголосила в розшук трьох осіб, яких звинувачують у причетності до цих атак.
вчора, 16:25
Війна
Верховна представниця ЄС із зовнішньої та безпекової політики закликала до «максимального тиску» на росію.
14 квітня, 15:25
Світ
Але розходяться в тому, чи будуть вони «прямими»
08 квітня, 11:00
Економіка
Оголошені сьогодні Дональдом Трампом тарифи для торгових партнерів Штатів по всьому світу коливаються від 10% до 49% на імпортні товари.
03 квітня, 17:04
Опінії
До закінчення нашої війни, на жаль, ще довго.
02 квітня, 16:03
Війна
У США показали проєкт нових санкцій проти рф: вони торкнуться російської нафти.
02 квітня, 09:00