Поворотний рубіж в історії Росії-Московії

ПОЛІТИКА
03.09.2023, 19:26
Поворотний рубіж в історії Росії-Московії
Фото: Wikipedia

Історію нашого східного сусіда – країни-агресорки – допетровської епохи слід вивчати з огляду на конкуренцію татарських і московських еліт.

Такі відомості оприлюднила інформаційна агенція "Останній Бастіон" із посиланням на запорізького краєзнавця та дослідника козацької старовини Дмитра Ягорлицького.

За його твердженням, минуле Росії настільки переплетено спорідненими, військово-політичними та іншими зв'язками татар і московитів, що відокремити історію одних від інших практично неможливо.

Як наслідок, виклад російськоцентричної історії не тільки в РФ, але на Заході, принижує роль інших, бо об'єктивна оцінка татарського внеску заважає наявній імперській конструкції, спорудженій ще Пєтром I та його послідовниками.

«В Україні лише після 2014 року системно та масштабно почали переглядати історичне минуле, пов'язане як з Москвою, так і з татарами. Нині цей процес, сподіваюся, став незворотним, ширячись поступово Європою та Америкою. Багато моїх вітчизняних колег погодяться, що 1700 рік – це такий умовний рубіж, що відсікає Росію сучасну від Московії, яка була частиною суттєво іншого світу, з іншими державними інститутами, центрами впливу та ціннісними орієнтирами.

Без перебільшення та пропагандистського шлейфу, Московія – уламок і спадкоємець імперії Джучидів, тобто Золотої орди. І відмовившись від ритуальних і символічних виплат Великому юрту [Кримському ханству – прим. ред.], а також кардинальним поворотом усіх державних інститутів у бік моделі Західної Європи – Пьотр I окреслив рубіж, який відокремив історію династії Романових від історії Джучидів, нащадків Чинґізхана.

Саме тоді з'являється вигадана німецькими істориками писемна історія панівного роду Росії-Московії, які принесли великі зміни й в історію Європи, згадайте старання Єкатєріни II. Назагал допетровський період вимагає більш об'єктивної оцінки, оскільки повністю перекроєний та міфологізований, аби зухвало підлаштувати під фундамент імперії Романових, що народжувалася на крові Нарви, Турку і Батурина», – зазначив Дмитро Ягорлицький.

Натомість медіаагенція "Останній Бастіон" закликає читачів не забувати, що більшість людей у цивілізованому світі помиляються, коли росіян (вужче – московитів) вважають народом, а тим паче нацією.

Читайте також:
Історія
Нинішня влада України у цілому і Львова зокрема не розшукує прізвища і нащадків каральних служб СССР. Вони й досі тут, чекають на Москву.
06 січня, 20:30
Полтава
Жителі маленького села Грякове зійшлися на урочисту подію. Днями встановили банер із портретом полеглому у боях проти московитів земляка.
23.12.2024, 20:30
Полтава
На фасаді Ліцею імені Тараса Шевченка встановили пам'ятні дошки сімом воїнам. Усі вони свого часу були учнями й випускниками закладу.
15.12.2024, 11:45
Історія
13 грудня 1963 року відійшов у засвіти незламний Василь Симоненко. Поет з Україною в серці, який кинув виклик совєцькому режимові...
13.12.2024, 19:25
Опінії
Для багатьох українців 1 грудня асоціюється виключно з кількома вітчизняними подіями, що визначили нашу долю. Естонці мають подібну історію.
01.12.2024, 19:52
Історія
Більшовицькі окупанти змушували українських (за походженням) учителів до дій на боці організаторів Голодомору-геноциду. Випадків безліч.
22.11.2024, 19:23