Поворотний рубіж в історії Росії-Московії

ПОЛІТИКА
03 вересня, 19:26
Поворотний рубіж в історії Росії-Московії
Фото: Wikipedia

Історію нашого східного сусіда – країни-агресорки – допетровської епохи слід вивчати з огляду на конкуренцію татарських і московських еліт.

Такі відомості оприлюднила інформаційна агенція "Останній Бастіон" із посиланням на запорізького краєзнавця та дослідника козацької старовини Дмитра Ягорлицького.

За його твердженням, минуле Росії настільки переплетено спорідненими, військово-політичними та іншими зв'язками татар і московитів, що відокремити історію одних від інших практично неможливо.

Як наслідок, виклад російськоцентричної історії не тільки в РФ, але на Заході, принижує роль інших, бо об'єктивна оцінка татарського внеску заважає наявній імперській конструкції, спорудженій ще Пєтром I та його послідовниками.

«В Україні лише після 2014 року системно та масштабно почали переглядати історичне минуле, пов'язане як з Москвою, так і з татарами. Нині цей процес, сподіваюся, став незворотним, ширячись поступово Європою та Америкою. Багато моїх вітчизняних колег погодяться, що 1700 рік – це такий умовний рубіж, що відсікає Росію сучасну від Московії, яка була частиною суттєво іншого світу, з іншими державними інститутами, центрами впливу та ціннісними орієнтирами.

Без перебільшення та пропагандистського шлейфу, Московія – уламок і спадкоємець імперії Джучидів, тобто Золотої орди. І відмовившись від ритуальних і символічних виплат Великому юрту [Кримському ханству – прим. ред.], а також кардинальним поворотом усіх державних інститутів у бік моделі Західної Європи – Пьотр I окреслив рубіж, який відокремив історію династії Романових від історії Джучидів, нащадків Чинґізхана.

Саме тоді з'являється вигадана німецькими істориками писемна історія панівного роду Росії-Московії, які принесли великі зміни й в історію Європи, згадайте старання Єкатєріни II. Назагал допетровський період вимагає більш об'єктивної оцінки, оскільки повністю перекроєний та міфологізований, аби зухвало підлаштувати під фундамент імперії Романових, що народжувалася на крові Нарви, Турку і Батурина», – зазначив Дмитро Ягорлицький.

Натомість медіаагенція "Останній Бастіон" закликає читачів не забувати, що більшість людей у цивілізованому світі помиляються, коли росіян (вужче – московитів) вважають народом, а тим паче нацією.

Читайте також:
Життя
Будь-яка дрібниця здатна змінити течії подій. Отже, вона має значення у конкретному місці у конкретний час...
25 вересня, 20:45
Історія
Минуле Війська Запорозького Низового писане і переписане істориками, до нині залишаючи на маргінесі національну приналежність провідників.
13 вересня, 21:21
Опінії
Саме Дементіївка – це Бахмут 130-го бату ТрО. Вона випила багато крові, ця Дементіївка, в тому числі і моєї, і тут лягли хороші люди.
12 вересня, 07:35
Світ
Цього дня 4 роки тому у місті Іжкар провідний інтелектуал, науковець і борець за самобутність удмуртської нації вчинив акт самоспалення.
10 вересня, 18:14
Історія
Практично немає такого міста від Західного Бугу до Уралу, де б не було масових розстрілів. Просто не скрізь збереглася інформація...
05 вересня, 20:28
Політика
Рівно 38 років тому не стало Василя Стуса – Прометея з Донбасу і щирого патріота вільної України! Його замордували совєти у Пермі...
04 вересня, 22:09