Широкомасштабна війна як каталізатор змін в Армії України

ВІЙНА
02.12.2022, 19:23
Широкомасштабна війна як каталізатор змін в Армії України

Парадоксальний ефект – лютневе вторгнення російських окупантів прискорило процеси створення ефективної армії нового зразка.

До такого висновку прийшов фронтовик на псевдо "Юрій" із лав 5 Слобожанської бригади Національної гвардії України, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

За його спостереженнями, наша армія воює зовсім по-іншому, ніж ворог, і це – допоможе не тільки здобути перемогу на полі бою, а й завершити багаторічну реформу у сфері оборони.

«Я служив у різних збройних формаціях України за останні чотири десятиліття: з 1993 року – у лавах Збройних Сил, останнє місце служби – Харківський інститут танкових військ, звільнився у 2004 році. У 2014 році прослужив один рік за мобілізацією. 2022 року я прибув у військкомат також, зараз – у Нацгвардії. Те, чому нас вчили раніше у військових училищах практично важко застосувати у сучасних умовах. Зараз ми воюємо зовсім по-іншому! Це і робота малих груп, блокпостів, фортифікація, блокування, штурмові дії – багато вчимося на практиці.

Весь цей час я пильно стежив і за процесами у російській армії, яка тривалий час готувалася до збройної агресії проти України. Вона мене і здивувала, і не здивувала одночасно. Я досить довго спілкувався з учасниками війни в Афґаністані, які говорили мені про те, що там знищувалися цілі населені пункти, так само жорстоко поводилися з військовополоненими. Таку тактику вони застосовують і зараз. Прикро, що з тієї сторони, напевно, також є мої однокурсники, які вчились у тих же училищах. Нарешті, ми – українське суспільство – зрозуміли, з ким маємо справу, дарма, що такою високою ціною», – зазначив фронтовик.

Насамкінець "Останній Бастіон" нагадує читачам, що родинам полеглих у боях проти російських окупантів воїнів-нацгвардійців офіційно вручено державні нагороди.

Читайте також:
Війна
Нещодавно ухвалений Верховною Радою і підписаний Президентом закон дозволив Україні поповнити армійські лави. Крок доволі неоднозначний.
14:51
Війна
Наша кількість мусить переростати в якість. Тобто, більше нас — менше кривавого багна і жертв, бо так працює справжня війна.
09 січня, 08:09
Війна
Добровольці та мотивовані фронтовики закінчуються. Стримувати навалу російських окупантів стає дедалі важко, майже неможливо.
07 січня, 12:06
Війна
Крім війни на землі, у повітрі й воді, йде світоглядна битва в інформаційному, духовно-ідеологічному просторі. Гуртуймося, це все на довго.
25.12.2023, 12:34
Війна
Будьмо відверті: ми всі хочемо найшвидше закінчення війни. Проте ворог підступний і не по лише нас доки ми його не знищимо!
19.12.2023, 20:32
Війна
Станом на листопад 2023 року Україна вийшла на плато своїх можливостей. Не можна дати росії накопичити ударний потенціал — це небезпечно.
20.11.2023, 11:47