Широкомасштабна війна як каталізатор змін в Армії України

ВІЙНА
02.12.2022, 19:23
Широкомасштабна війна як каталізатор змін в Армії України

Парадоксальний ефект – лютневе вторгнення російських окупантів прискорило процеси створення ефективної армії нового зразка.

До такого висновку прийшов фронтовик на псевдо "Юрій" із лав 5 Слобожанської бригади Національної гвардії України, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

За його спостереженнями, наша армія воює зовсім по-іншому, ніж ворог, і це – допоможе не тільки здобути перемогу на полі бою, а й завершити багаторічну реформу у сфері оборони.

«Я служив у різних збройних формаціях України за останні чотири десятиліття: з 1993 року – у лавах Збройних Сил, останнє місце служби – Харківський інститут танкових військ, звільнився у 2004 році. У 2014 році прослужив один рік за мобілізацією. 2022 року я прибув у військкомат також, зараз – у Нацгвардії. Те, чому нас вчили раніше у військових училищах практично важко застосувати у сучасних умовах. Зараз ми воюємо зовсім по-іншому! Це і робота малих груп, блокпостів, фортифікація, блокування, штурмові дії – багато вчимося на практиці.

Весь цей час я пильно стежив і за процесами у російській армії, яка тривалий час готувалася до збройної агресії проти України. Вона мене і здивувала, і не здивувала одночасно. Я досить довго спілкувався з учасниками війни в Афґаністані, які говорили мені про те, що там знищувалися цілі населені пункти, так само жорстоко поводилися з військовополоненими. Таку тактику вони застосовують і зараз. Прикро, що з тієї сторони, напевно, також є мої однокурсники, які вчились у тих же училищах. Нарешті, ми – українське суспільство – зрозуміли, з ким маємо справу, дарма, що такою високою ціною», – зазначив фронтовик.

Насамкінець "Останній Бастіон" нагадує читачам, що родинам полеглих у боях проти російських окупантів воїнів-нацгвардійців офіційно вручено державні нагороди.

Читайте також:
Війна
Доки стогін за ліквідованими у Макіївці мобілізованими вбивцями шириться росією, українські захисники готуються до вторгнення у ворожі тили.
03 січня, 22:02
Війна
Славетна вітчизняна колісна самохідна гаубиця як ніколи раніше у строю, допомагає нашим захисникам визволяти від росіян Донбас.
26.12.2022, 22:00
Економіка
Армійці й підприємці давно дійшли висновку, що Україні потрібен ринок оборонних технологій, а не монополіст у вигляді "Укроборонпрому".
13.12.2022, 07:37
Війна
Західні посадовці та аналітики прогнозують, що війна у форматі активних бойових дій буде тривати ще пів року.
08.11.2022, 19:12
Історія
Одним із різновидів українських військових формувань Другої світової війни були охоронні батальйони шуцманшафту.
22.08.2022, 20:30
Опінії
Війна – путівка в 1000+1 відтінок травматизму. Зокрема і психологічного.
17.06.2022, 09:12