Широкомасштабна війна як каталізатор змін в Армії України

ВІЙНА
02.12.2022, 19:23
Широкомасштабна війна як каталізатор змін в Армії України

Парадоксальний ефект – лютневе вторгнення російських окупантів прискорило процеси створення ефективної армії нового зразка.

До такого висновку прийшов фронтовик на псевдо "Юрій" із лав 5 Слобожанської бригади Національної гвардії України, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

За його спостереженнями, наша армія воює зовсім по-іншому, ніж ворог, і це – допоможе не тільки здобути перемогу на полі бою, а й завершити багаторічну реформу у сфері оборони.

«Я служив у різних збройних формаціях України за останні чотири десятиліття: з 1993 року – у лавах Збройних Сил, останнє місце служби – Харківський інститут танкових військ, звільнився у 2004 році. У 2014 році прослужив один рік за мобілізацією. 2022 року я прибув у військкомат також, зараз – у Нацгвардії. Те, чому нас вчили раніше у військових училищах практично важко застосувати у сучасних умовах. Зараз ми воюємо зовсім по-іншому! Це і робота малих груп, блокпостів, фортифікація, блокування, штурмові дії – багато вчимося на практиці.

Весь цей час я пильно стежив і за процесами у російській армії, яка тривалий час готувалася до збройної агресії проти України. Вона мене і здивувала, і не здивувала одночасно. Я досить довго спілкувався з учасниками війни в Афґаністані, які говорили мені про те, що там знищувалися цілі населені пункти, так само жорстоко поводилися з військовополоненими. Таку тактику вони застосовують і зараз. Прикро, що з тієї сторони, напевно, також є мої однокурсники, які вчились у тих же училищах. Нарешті, ми – українське суспільство – зрозуміли, з ким маємо справу, дарма, що такою високою ціною», – зазначив фронтовик.

Насамкінець "Останній Бастіон" нагадує читачам, що родинам полеглих у боях проти російських окупантів воїнів-нацгвардійців офіційно вручено державні нагороди.

Читайте також:
Війна
Збройне формування, яке постало з українських добровольців 5.V.2014, пройшло тривалий шлях гарту у горнилі війни проти росіян.
05 травня, 19:25
Світ
Парламентарі балтійської республіки повернули обов'язкову військову службу для повнолітнього чоловічого населення віком 18-27 років.
05 квітня, 19:44
Війна
Спеціальні служби Суомі стурбовані великою кількістю фінських добровольців у лавах фронтових підрозділів Сил оборони України.
06 березня, 20:43
Війна
"Велику" (за розмірами) росію, на жаль, ніяк перемогти виключно військовим шляхом, але її слід розхитати (зсередини), прискоривши розпад.
14 лютого, 21:10
Війна
Доки стогін за ліквідованими у Макіївці мобілізованими вбивцями шириться росією, українські захисники готуються до вторгнення у ворожі тили.
03 січня, 22:02
Війна
Славетна вітчизняна колісна самохідна гаубиця як ніколи раніше у строю, допомагає нашим захисникам визволяти від росіян Донбас.
26.12.2022, 22:00