Спалити — не означає спростувати

11 червня, 06:08
Спалити — не означає спростувати
Фото: Facebook

Ці слова після оголошення вироку озвучив католицький чернець і філософ Джордано Філіппо Бруно (1548-1600). Нині його знають як «єретика».

Принаймні, легенда стверджує, що перед загибеллю на вогні інквізиції італійський мислитель промовив щось на кшталт — «Se mi bruci, non nascondi la verità». У перекладі це означає: «Спалюючи мене, не приховати правди».

Одним із безлічі виставлених звинувачень проти прихильника та популяризатора геліоцентричної теорії Ніколая Коперника — вчення Бруно про нескінченність всесвіту та безліч світів. Це не сподобалося панівній на той час Католицькій Церкві на чолі із Папою Римським.

На площі Кампо дей Фіорі у Римі, де було спалено Джордано Бруно, 9 червня 1889 року йому було урочисто відкрито пам'ятник. Славетний скульптор Етторе Феррарі виконав роботу цілком на безоплатній основі, адже хотів домогтися історичної справедливості.

У зв'язку із забороною на зведення пам'ятника Бруно скульптура кілька років пролежала в майстерні, а після перевиборів муніципальної ради установку пам'ятника нарешті затвердили. До 1929 року папська канцелярія впливала на всі рішення влади у Римі, особливо місцевої.

Як видно на знімку, у верхній частині п'єдесталу зображені особи, які, за твердженням скульптора, були послідовниками Бруно або були страчені, або зазнали переслідувань за свої погляди та переконання. Зокрема:

  • Міґель Сервета;
  • П'єтро Рамус;
  • Томазо Кампанелла;
  • Джон Вікліф;
  • Ян Гус;
  • Антоніо Палеаріо;
  • Паоло Сарпі;
  • Джуліо Чезаре Ваніні.

Доволі прикро, що й сьогодні застосовані проти всіх інакодумців, як Джордано Бруно, практики продовжують існувати. Тілько-от спалення замінили гуманним блокуванням неугодної інформації (читай: самоодурюванням шляхом вкидання фейків — прим. ред.).

Між тим, як уже раніше сповіщала медіаагенція «Останній Бастіон», у Королівській бібліотеці Турина зберігається знаменитий автопортрет Леонардо да Вінчі. Він не датований, але, як вважають експерти, було написано близько 1512 року.

Спалити — не означає спростувати_1
Читайте також:
Історія
Митьки, Пищики, Налісні, Панське, Самовиці, Демки, Кизівер, Гузичі, Метлашівка, Баталий, Бузьки... Села, яких більше немає через СССР!
09 червня, 14:03
Історія
Задовго до появи у Заліссі поселення Москва на берегах Дніпра квітнула «брама Європи». На жаль, внутрішні чвари довели її до загину.
19 травня, 19:08
Опінії
Таке відчуття, що творцям кінострічки було байдуже на реальну історію. Адже доноси робили письменники один на одного...
19 травня, 13:00
Полтава
Понад 10-ліття триває підступна війна, спричинена нападом ресурсної федерації московії. Всі ці роки Україна втрачає кращих доньок і синів.
13 травня, 19:27
Історія
Попри щорічні істерики московитів і сіоністів, ми пам'ятаємо українських Героїв. А ще не забудемо про відібрані історичні землі Закерзоння.
28 квітня, 10:27
Історія
Більшовицькі загарбники завжди відрізнялися своїм дикунським ставленням до поневолених народів. Не тільки європейців мордували, а й азійців.
27 березня, 13:27