У лавах ЗСУ проти росіян воюють етнічні мокшани?

ВІЙНА
29.10.2022, 09:56
У лавах ЗСУ проти росіян воюють етнічні мокшани?
Фото: Telegram

Доволі упереджене ставлення багатьох українців до уярмлених корінних народів РФ межує з шовінізмом і ксенофобією, ніби ми схожі на росіян.

Найбільше страждають від словесних образ мокшани, хоча, як виявилося, представники цього нечисленного фіно-угорського етносу також перебувають у Силах оборони України.

Свідченням вказаного факту слугує фотодоказ зі Східного фронту, оприлюднений мокшанськомовним виданням "Торамань Тердемась", передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Так, світлина чітко демонструє ряд новеньких євро-снарядів калібру 122-мм для самохідної артилерійської установки 2С1 "Гвоздика", котрі є на озброєнні наших захисників, але аж ніяк не у росіян.

На одному зі снарядів видно розбірливий напис: «Пáпа войнась! Кулоза крульсь!», що у перекладі з мокшанської означає дослівно – «Х*й війні! Смерть карлику!».

Колеги-журналісти з видання "Торамань Тердемась" стверджують, знімок зроблений на одному з відтинків Бахмутського напрямку, проте з метою безпеки точну місцевість свідомо не вказано.

Фактично, надихнувшися героїзмом ерзян, які воюють за волю України проти росії ще з 2014 року, стали проявляти обережну публічність і представники мокшанської діаспори, що не може не надихати інші народи на звитяжний Чин волі, правди та справедливості.

Насамкінець "Останній Бастіон" нагадує читачам, що ставка Кремля на мобілізацію для війни в Україні насамперед підрозділів із дотаційних національних республік дала неочікуваний результат.

Читайте також:
Виміри
Командир ДУК «Правий сектор», Член Проводу «Правого сектору» Андрій Стемпіцький провідав поранених воїнів у шпиталях Полтавщини
03 лютого, 14:15
Війна
Сьогодні – 185 років білоруському національному герою.
02 лютого, 20:07
Новини
Валерій Пальчик спростував чутки про свою загибель під Бахмутом
01 лютого, 13:15
Опінії
І проросте з чорнозему добро, і будуть на Вкраїні люди. Лиш зло не дінеться нікуди, зоставшись чатувати на зморену війнонькою приблуду...
30 січня, 08:44
Світ
Суспільства трьох балтійських республік у більшості своїй стоять на боці добра, світла і свободи, які захищають незламні українські воїни.
27 січня, 07:42
Війна
У ретроспективі наш народ не був надто здібним у політиці, державотворенні чи ґешефтах, але є галузь, де розкриваються всі сили українців.
24 січня, 07:12