У Німеччині реабілітують спалених 400 років тому відьом

СВІТ
06.06.2023, 17:46
У Німеччині реабілітують спалених 400 років тому відьом

28 жінок і 1 чоловіка безпідставно звинувачених у чаклунстві буде визнано невинними заради відновлення історичної справедливості.

Такі відомості з муніципальної ради прибалтійського міста Кіль оприлюднило впливове німецьке видання "Bild", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що із закликом реабілітувати псевдо-відьом, спалених на багатті 400 років тому виступив депутат органу місцевого самоврядування від партії "Die Linke" Штефан Рудау.

«Смертні вироки, жорстокі тортури, страта через спалення... Всьому цьому за період від 1530 по 1676 роки у нашому славному Кілі зазнали не менше 29 осіб: 28 жінок і 1 чоловік. Це ті, чиї імена ми встановили з точністю до 100%. З них 23 особи було страчено на багатті за звинуваченням у чаклунстві. Особисто я як депутат хочу, щоби документи про винуватість були перероблені. Важливо чітко назвати імена злочинців того часу», – прокоментував свою ініціативу пан Рудау.

Станом на сьогодні депутати від фракцій Соціал-демократичної партії та "Союз 90/Зелені" вже підтримали реабілітацію, передави відповідну заяву до місцевого комітету із питань культури.

Також "Останній Бастіон" нагадує про те, що злочини проти моралі, особливо чаклунство, не завжди в Україні (зокрема, й на Полтавщині) каралося смертю.

вибір редакції
Читайте також:
Історія
Археологи виявили у Туреччині можливе місце поховання християнського священника грецького походження. Його переслідували у Римській імперії.
11 грудня, 14:54
Історія
Без перебільшення — знахідка століття! Вітчизняні архівісти відшукали у підвалах Варшави друковані зображення князів Кия, Щека і Хорива.
10 листопада, 17:30
Історія
Починаючи з 1997-го щороку на зламі жовтня-листопада українці відзначають особливе свято. Воно уособлюється із ченцем Печерського монастиря.
27 жовтня, 12:54
Світ
Власник приватної оселі неподалік Парижа випадково виявив невеликий цвинтар під час ремонту. Там 700 років тому ховали ґерманців.
16 жовтня, 06:09
Історія
Дніпровський національний історичний музей імені Дмитра Яворницького поповнився експонатом. Фронтовики передали кам'яну статую XII століття.
25 вересня, 21:41
Мистецтво
Музичний твір славетного австрійського композитора пилився в одній із бібліотек Німеччини. Тепер він доступний широкому загалові.
22 вересня, 12:54