У Запорізькій області росіяни пошкодили старовинний будинок німців-менонітів

ВІЙНА
24.05.2022, 07:51
Маєток Янцена (осінь 2021 року)
Маєток Янцена (осінь 2021 року)
Фото: Facebook

Архітектурний шедевр міста Оріхів – будинок Йоганна Янцена – опинився під ударами артилерії російських окупаційно-терористичних сил.

Відомсті про значні ушкодження історичної будівлі оприлюднила пресслужба Запорізької обласної військової адміністрації, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що двоповерховий цегляний будинок споруджений підприємцем із менонітської громади у середині XIX століття році, нині у ньому знаходиться виконавчий комітет і міська рада.

«Це одна із найкрасивіших будівель Оріхова. Через російську атаку – ворожі обстріли – пошкоджено всі вікна, розтрощені вхідні двері, стіни та старовинна ліпнина посічені уламками. Частина даху та другого поверху зовсім зруйновані. На загал росіяни продовжують без зупину обстрілювати мирну інфраструктуру нашого краю», – відзвітували в обладміністрації.

Водночас чиновники уточнили, що станом на ранок 24 травня окупанти зруйнували 8 пам'яток історії та культури Запоріжжя, а саме:

  • історико-архітектурний заповідник "Садиба Попова";
  • меморіальну стелу учасникам АТО в Енергодарі;
  • залізничний вокзал "Запоріжжя-2";
  • колишню синагогу і церква святого Тихона Задонського у Гуляйполі;
  • будинок культури у Малій Токмачці;
  • санаторний комплекс на Хортиці.

Також рашистські загарбники сплюндрували відомий на весь світ наш національний археологічний комплекс, розташований у степах Приазов'я, – Кам'яну Могилу неподалік Мелітополя.

А проте, "Останній Бастіон" радить згадати, що окупанти з московії як вогню бояться українського буття, позаяк всіляко намагаються знищити культурне надбання українства.

У Запорізькій області росіяни пошкодили старовинний будинок німців-менонітів_1
Читайте також:
Світ
Маніакальна боротьба росіян з історичним минулим стосується не лише України, але всіх сусідів ресурсної федерації московії.
31 січня, 19:18
Політика
Ресурсна федерація московії у найгірших "традиціях" попередників провадить війну за міфічне минуле. Ворогам потрібна земля, а не люди.
19 січня, 07:42
Історія
На теренах сибірської Республіки Хакасія російський окупаційний режим руйнує 30 археологічних пам'яток кількох історичних періодів.
18 січня, 18:12
Політика
Влада і населення РФ вірять у власне месіанство, яке має здійснюватися "вогнем і мечем". Дарма, що ця місія покладена на людський непотріб.
10.12.2022, 20:23
Війна
Все, до чого торкається рука московита, – знищується або стає попелом, адже природна сутність варварів спрямована на "витворення" руїни.
08.07.2022, 07:01
Війна
Контроль над ущент зруйнованим російським окупаційно-терористичним контингентом Сіверськодонецьком тепер має TikTok-піхота Рамзана Кадирова.
06.07.2022, 08:12