Українська «оборонка» – чи можемо самі?

ЕКОНОМІКА
13.12.2022, 07:37
Українська «оборонка» – чи можемо самі?
Фото: Telegram

Армійці й підприємці давно дійшли висновку, що Україні потрібен ринок оборонних технологій, а не монополіст у вигляді "Укроборонпрому".

І, як відомо, там, де ринок, – там взаємодія державного й приватного секторів. А де приватний сектор, там більше можливостей залучити інвестиції.

Саме це й знадобиться Україні, щоби виробляти зброю в себе, а не чекати постачань іззовні. У з'язку з цим цікаво, скільки часу займає побудова такого внутрішнього ринку?..

Доволі промовистим буде приклад Індії. Ця азійська країна є другим найбільшим імпортером зброї у світі, уявіть собі!

Так, у межах курсу "Made in India" там створили вже 2 оборонно-промислові коридори у двох штатах, які за умовами наближені до вільних економічних зон. Здавалося б, місткий ринок і сприятливі умови...

Втім оборонно-промислові коридори ще не показали себе після 4 років існування. А до їхнього створення рівень прямих іноземних інвестицій в індійський оборонпром склав менш ніж $200 тисяч за 2014-2017 роки.

В України, звісно ж, краща технологічна база. Але тут також постає питання конкурентних переваг самого виробництва, які б змусили інвестора обрати саме нас.

Гадаємо, роздуми на цю тему мають стати частиною плану відновлення України. Лишилося владі  від планів і слів  перейти вже до діла.

Автор : Сілвестер Носенко
Читайте також:
Війна
Збройне формування, яке постало з українських добровольців 5.V.2014, пройшло тривалий шлях гарту у горнилі війни проти росіян.
05 травня, 19:25
Світ
Парламентарі балтійської республіки повернули обов'язкову військову службу для повнолітнього чоловічого населення віком 18-27 років.
05 квітня, 19:44
Війна
Спеціальні служби Суомі стурбовані великою кількістю фінських добровольців у лавах фронтових підрозділів Сил оборони України.
06 березня, 20:43
Війна
"Велику" (за розмірами) росію, на жаль, ніяк перемогти виключно військовим шляхом, але її слід розхитати (зсередини), прискоривши розпад.
14 лютого, 21:10
Війна
Доки стогін за ліквідованими у Макіївці мобілізованими вбивцями шириться росією, українські захисники готуються до вторгнення у ворожі тили.
03 січня, 22:02
Війна
Славетна вітчизняна колісна самохідна гаубиця як ніколи раніше у строю, допомагає нашим захисникам визволяти від росіян Донбас.
26.12.2022, 22:00