Українська «оборонка» – чи можемо самі?

ЕКОНОМІКА
13.12.2022, 07:37
Українська «оборонка» – чи можемо самі?
Фото: Telegram

Армійці й підприємці давно дійшли висновку, що Україні потрібен ринок оборонних технологій, а не монополіст у вигляді "Укроборонпрому".

І, як відомо, там, де ринок, – там взаємодія державного й приватного секторів. А де приватний сектор, там більше можливостей залучити інвестиції.

Саме це й знадобиться Україні, щоби виробляти зброю в себе, а не чекати постачань іззовні. У з'язку з цим цікаво, скільки часу займає побудова такого внутрішнього ринку?..

Доволі промовистим буде приклад Індії. Ця азійська країна є другим найбільшим імпортером зброї у світі, уявіть собі!

Так, у межах курсу "Made in India" там створили вже 2 оборонно-промислові коридори у двох штатах, які за умовами наближені до вільних економічних зон. Здавалося б, місткий ринок і сприятливі умови...

Втім оборонно-промислові коридори ще не показали себе після 4 років існування. А до їхнього створення рівень прямих іноземних інвестицій в індійський оборонпром склав менш ніж $200 тисяч за 2014-2017 роки.

В України, звісно ж, краща технологічна база. Але тут також постає питання конкурентних переваг самого виробництва, які б змусили інвестора обрати саме нас.

Гадаємо, роздуми на цю тему мають стати частиною плану відновлення України. Лишилося владі  від планів і слів  перейти вже до діла.

Автор : Сілвестер Носенко
Читайте також:
Війна
Наша кількість мусить переростати в якість. Тобто, більше нас — менше кривавого багна і жертв, бо так працює справжня війна.
09 січня, 08:09
Війна
Добровольці та мотивовані фронтовики закінчуються. Стримувати навалу російських окупантів стає дедалі важко, майже неможливо.
07 січня, 12:06
Війна
Крім війни на землі, у повітрі й воді, йде світоглядна битва в інформаційному, духовно-ідеологічному просторі. Гуртуймося, це все на довго.
25.12.2023, 12:34
Війна
Будьмо відверті: ми всі хочемо найшвидше закінчення війни. Проте ворог підступний і не по лише нас доки ми його не знищимо!
19.12.2023, 20:32
Війна
Станом на листопад 2023 року Україна вийшла на плато своїх можливостей. Не можна дати росії накопичити ударний потенціал — це небезпечно.
20.11.2023, 11:47
Війна
Гармаші Збройних Сил України вже давно опанували надсучасне західне озброєння, завдяки якому методично знищують російських загарбників.
14.07.2023, 17:53