Уряд Монґолії оголосив про відмову від кирилиці

ПОЛІТИКА
07.12.2022, 06:34
Уряд Монґолії оголосив про відмову від кирилиці
Фото: Google

На тлі стихійних протестів в Улан-Баторі монґольська влада вирішила "зіграти у патріотизм", розпочавши перехід на традиційну писемність.

Такі відомості з посиланням на профільне міністерство азійської республіки виклало місцеве видання "N-News.mn", передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Як вдалося з'ясувати, жителі батьківщини Чинґізхана відмовляється від використання кириличного письма і до 2025 року збирається перейти на власний традиційний вертикальний шрифт.

Монґольські чиновники стверджують, що головний мотив указаного кроку – остаточна десовєтизація, з різних причин незавершена у попередні 30 років.

«Кирилицю нам насадили 100 років тому більшовики під проводом Сухе Батора. Тоді це вважалося жестом доброї волі на знак підтримки монґольського народу всесильним СССР. Та доба минула, але сліди її досі присутні у чужому для нас письмі. Більшість монґолів, особливо ті, які не мешкають у містах, використовують традиційний шрифт, що важко використати росіянам для свого впливу на нашу країну.

Ми сподіваємося, що Монґолія повернеться до свого коріння і вийде зі сфери значного впливу кремлівської пропаганди. Вже зараз фахівці Міністерства освіти, культури, науки та спорту формують відповідну документацію для перехідного періоду з комплексного відновлення традиційного алфавіту. Найскладніше перевести наш традиційний шрифт у цифровий формат, але тут нам допомагають технологи з Китаю», – прокоментували ситуацію у монґольському уряді.

Водночас у вказаного кроку є й інший бік медалі – відмова від кириличного письма, певно, може віддалити близькі до Монґолії етнічно, але достоту русифіковані Бурятію та Тиву.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що в Узбекистані закликали відмовитися від вживання російської мови, адже тоді Кремлю буде важче впливати на тамтешнє суспільство.

Читайте також:
Полтава
Після повторної окупації України у 1943-1944 роках, совєти відновили терор і репресії. Першими на ешафот відправили бранців в одностроях.
16 січня, 08:20
Історія
Цими днями 32 роки тому припинив своє існування Совєцький Союз. Химерно соціально-політичний проєкт більшовиків зазнав краху.
27.12.2023, 14:27
Політика
Його встановили за особистим наказом Сталіна й вирішили прибрати зі столиці після Революції Гідності.
09.12.2023, 11:25
Полтава
Валійського репортера, який першим розповів світові про Голодомор, увічнили у топоніміці Полтавщини. Рихарду Зорґе вказали на смітник.
09.10.2023, 20:04
Блоги
Ура-патріотизм на тлі війни – ніщо інше, як профанація пам'яті та відвертий плювок у полеглих Героїв. Досить займатися популізмом на крові!
17.09.2023, 18:45
Полтава
Добігає кінця голосування за нові назви для вулиць нашого міста, з яких нарешті мають щезнути імена і прізвища окупантів із Московії.
28.03.2023, 22:02