Всі операції на ринку землі має контролювати Земельний банк, – ексміністр Уманський

ЕКОНОМІКА
08 липня, 08:12
Всі операції на ринку землі має контролювати Земельний банк, – ексміністр Уманський

Фермерство не може конкурувати за якістю і ціною з великим господарством за багатьма культурами, у першу чергу за зерновими.

Таку думку на своїй сторінці у Facebook висловив колишній міністр фінансів України та колумніст "Останнього Бастіону" Ігор Уманський.

За його словами, для оброблення значних площ необхідно застосовувати інші технолоґії та техніку, але при цьому законні права малого і середнього фермера має забезпечувати потужний фінансовий ресурс.

«Скажімо, вказані функції на себе міг би взяти державний Земельний банк. Одночасно з тим, він має бути поза впливом політики; зокрема, не має бути у структурі МінАПК, бо завдання Міністерства – формувати політику щодо земельних питань, а не ділити землю як таку», – написав Ігор Уманський.

Ексміністр переконаний, що Україна потребує такої інституції як Земельний банк із кількох причин, адже він буде:

1) займатися збереженням землі для майбутніх поколінь українців;

2) сприяти створенню стабільного, ґарантованого та прогнозованого ринку землі як для фермерів, так і для великого сільгоспвиробництва;

3) провадити адміністрування відносин між власниками землі та її орендарями;

4) розвивати залучення довгострокового великого фінансового ресурсу для підтримки інновацій у сфері переробки та лоґістики.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", на Полтавщині 1 гектар сільгоспугідь коштує понад 30 тисяч гривень.

вибір редакції
Читайте також:
Середня ціна за 1 гектар вітчизняної ріллі поки не надто висока; у липні вартість землі становила 26 тисяч гривень.
09 серпня, 13:41
За січень-червень 2021 року у вітчизняному аґрарному секторі виявлено скорочення виробництва у порівнянні з аналоґічним періодом 2020 року.
22 липня, 11:44
Ні цьогорічна пандемія коронавірусу, ні двосторонні американсько-китайські санкції не завадили Україні збільшити експорт до КНР.
29.12.2020, 09:01
Міністерство культури України заклало на бібліотечні закупівлі у державний бюджет на наступний 2022 рік небагато, ні мало – аж 0 гривень.
22 вересня, 08:48
Державна архітектурно-будівельна інспекція є настільки всесильним органом, що його не здатні приборкати ні уряд, ані антикорупціонери.
16 вересня, 09:12
Коштом кого і чого зросли надходження до державної скарбниці батьківщини?
15 вересня, 09:07