Всі операції на ринку землі має контролювати Земельний банк, – ексміністр Уманський

ЕКОНОМІКА
08.07.2021, 08:12
Всі операції на ринку землі має контролювати Земельний банк, – ексміністр Уманський

Фермерство не може конкурувати за якістю і ціною з великим господарством за багатьма культурами, у першу чергу за зерновими.

Таку думку на своїй сторінці у Facebook висловив колишній міністр фінансів України та колумніст "Останнього Бастіону" Ігор Уманський.

За його словами, для оброблення значних площ необхідно застосовувати інші технолоґії та техніку, але при цьому законні права малого і середнього фермера має забезпечувати потужний фінансовий ресурс.

«Скажімо, вказані функції на себе міг би взяти державний Земельний банк. Одночасно з тим, він має бути поза впливом політики; зокрема, не має бути у структурі МінАПК, бо завдання Міністерства – формувати політику щодо земельних питань, а не ділити землю як таку», – написав Ігор Уманський.

Ексміністр переконаний, що Україна потребує такої інституції як Земельний банк із кількох причин, адже він буде:

1) займатися збереженням землі для майбутніх поколінь українців;

2) сприяти створенню стабільного, ґарантованого та прогнозованого ринку землі як для фермерів, так і для великого сільгоспвиробництва;

3) провадити адміністрування відносин між власниками землі та її орендарями;

4) розвивати залучення довгострокового великого фінансового ресурсу для підтримки інновацій у сфері переробки та лоґістики.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", на Полтавщині 1 гектар сільгоспугідь коштує понад 30 тисяч гривень.

Читайте також:
Світ
Якщо ми втратимо бджіл, – втратимо багато рослин. А це означає, що людство втратить місця свого проживання та врожаї; і це дуже тривожно.
11 серпня, 17:53
Полтава
У зв'язку з ракетною загрозою з боку росії селянам Полтавщини радять підготувати підвали та погреби для збереження продовольства.
05.08.2022, 20:07
Економіка
Вітчизняні парламентарі хочуть загнати у боргове ярмо українців, примусивши сплачувати 1500 гривень за кожен 1 гектар.
02.12.2021, 08:12
Економіка
Середня ціна за 1 гектар вітчизняної ріллі поки не надто висока; у липні вартість землі становила 26 тисяч гривень.
09.08.2021, 13:41
Економіка
За січень-червень 2021 року у вітчизняному аґрарному секторі виявлено скорочення виробництва у порівнянні з аналоґічним періодом 2020 року.
22.07.2021, 11:44
Економіка
Ні цьогорічна пандемія коронавірусу, ні двосторонні американсько-китайські санкції не завадили Україні збільшити експорт до КНР.
29.12.2020, 09:01