5 сценаріїв наступного етапу війни від The Wall Street Journal

ВІЙНА
21.05.2022, 08:59
5 сценаріїв наступного етапу війни від The Wall Street Journal
Фото: Galinfo

Москва прагне "заморозити" конфлікт з Україною, знову "вийшовши переможцем", але ставки зависокі, зокрема і через західну підтримку Києву.

Про це йдеться у редакційній статті авторитетного американського видання "The Wall Street Journal", інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

Автор аналітичного матеріалу – військовий кореспондент Стівен Фідлер – запропонував кілька ймовірних варіантів розвитку подій на фронті, уточнюючи, що деякі з них можуть випливати один з одного.

  • Сценарій 1: Колапс росії.

"План Б" росіян – просування на Донбасі – реалізується значно повільніше, ніж очікувалося. Наміри оточити Сили оборони України на Сході (Донеччині та Луганщині) виглядають нездійсненними.

А тим часом у бій уже вступають передані Україні західними партнерами далекобійні гаубиці та інша сучасна зброя. При цьому деякі політики та дипломати в Європі трохи недооцінюють імовірність реального колапсу росії.

Хоча цілком очевидно, на якомусь фундаментальному рівні Владімір Путін уже програв. Важко уявити, що очільник Кремля утримається при владі протягом тривалого часу, скажімо рік-два.

  • Сценарій 2: Колапс України.

Тут варто зупинитися на кількох важливих чинниках: по-перше, досі залишаються незрозумілими точні втрати, яких зазнали українські війська після 24 лютого; по-друге, повне захоплення російськими окупантами Маріуполя; по-третє, тиск, який чинять на українські війська рашисти по лінії Ізюм-Лиман-Сєвєродонецьк-Попасна-Авдіївка. Я запитав Ловренса Фрідмана із Королівського коледжу Лондона щодо ситуації на фронті, а він відповів, що "майже виключає" поразку Сил оборони України.

За його словами, надходженням їм західних зразків озброєння починає врівноважувати сторони конфлікту. А той факт, що президент Джозеф Байден передав у Конґрес США на голосування пакет багатомільярдної довгострокової військової допомоги, свідчить про те, що «він зробить усе можливе, аби Україна не програла».

  • Сценарій 3: "Трясовина".

Буває так, що війни часто заходять у глухий кут, коли жодна зі сторін не наважується програти. Подібний розвиток подій для конфлікту в Україні можна уявити, якщо ви справді думаєте, що росіяни від природи витривалі та здатні поновити сили, після того, як зазнали чималих і навіть безповоротних у живій силі та техніці втрат.

Певно, більш вірогідним є варіант, що українці використають свою мобільність і перевагу, щоб обирати місця для атак і пробивати російську лінію оборони. Деякі військові експерти на Заході очікують, що українська армія може активізувати свій контрнаступ у найближчі кілька тижнів, адже зараз лави російських окупантів істотно поріділи, щоб досягти в Україні навіть обмежених цілей.

  • Сценарій 4: Успіхи України.

Оскільки після поразки під Києвом росіяни не скористалися навіть оперативною паузою і не наростили відчутно власні сили для нового наступу на Донбасі, вірогідно, просування путінської армії на Сході України незабаром зупиниться. Питання у тому, чи зможуть українці вибити їх з уже зайнятих позицій.

Ось саме на цьому етапі надзвичайно важливим буде західне озброєння, зокрема гаубиці М777. Такі зразки дозволяють українцям не просто контратакувати, але наступати на російські війська, не потрапляючи у зону ураження ворожої артилерії.

Певно, коли українці все-таки просунуться, наступне питання – де вони зупиняться та чи зупиняться? Як наголошують у Києві, мінімальна ціль – вийти на кордони 23 лютого цього року, тобто до початку повномасштабної осійської агресії.

Американські військові експерти, з якими днями мав розмову, не виключають, що у разі, коли Україні це вдасться, буде спокуса відштовхнути росіян іще далі. Якщо говорити про окуповані з 2014 року райони Донбасу і Крим, спроби України визволити ці території можуть наштовхнутися на опір із боку європейських партнерів.

  • Сценарій 5: Тотально ескалація.

Деякі військові експерти побоюються, що якщо загнати Путіна у глухий кут, він може застосувати ядерну або хімічну зброю. Критики такої версії,  зокрема і представники Пентаґону, вважають її малоймовірною.

Реакція на застосування неконвенційної зброї масового ураження суттєво погіршить становище росії на міжнародній арені та посилить санкції проти неї. Власне застосування ядерної зброї на полі бою не дасть переваги у війні як такій, оскільки завдасть шкоди не тільки українським, а й перш за все російським військам.

Схожа ситуація і з хімічною зброєю. У будь-якому випадку можливим (хоч теж малоймовірним) є варіант застосування ядерної зброї далеко від безпосереднього поля бою, тобто не в Україні, що змусить інші країни – вірогідно США і Велику Британію – вступити у війну, остаточно знищивши росію як державу.

А проте, "Останній Бастіон" радить згадати, що вже зараз світ має готуватися до тієї миті, коли штучне державне утворення під назвою росія повторить долю свого попередника.

Читайте також:
Війна
Відповідь вам не сподобається. Проте дати її хтось та й мусить, аби кривавий Чин наших полеглих Героїв не був марним!
18 квітня, 13:36
Війна
Боротьба української протиповітряної/протиракетної оборони за контроль над небом показує ризики для єврейської держави. Агресор випробовує.
17 квітня, 19:57
Політика
Мало іноземців знають росію так добре, як досвідчений український розвідник Олександр Литвиненко. Замолоду він навчався у Москві.
17 квітня, 13:34
Політика
У позаамериканському інформаційному просторі панує шкідлива думка, мовляв, Конґрес хоче припинити підтримку України. Але правда складніша.
16 квітня, 07:01
Політика
Експерт попередив про незворотний процес в Україні
15 квітня, 10:27
Війна
Окупанти можуть спробувати штурмувати Харків
13 квітня, 18:39