Антиутопія 1984 стала дійсністю: уряд Фінляндії запровадив «коронапаспорт»

СВІТ
13 жовтня, 12:18
Антиутопія 1984 стала дійсністю: уряд Фінляндії запровадив «коронапаспорт»
Фото: YLE

Українцям приготуватися до мавпувань нашими можновладцями аналогічного, а може і гіршого сценарію.

Для одних жителів північноєвропейської Фінляндської республіки встановлено привілеї, інших чекають штрафи та обмеження прав людини.

Відповідну інформацію виклала пресслужба на сайті державного Інституту здоров'я та добробуту (фін. Terveyden ja hyvinvoinnin laitos), передає аґенція "Останній Бастіон".

Уряд країни передбачає, що власники національного "коронапаспорту" зможуть безперешкодно відвідувати різні громадські заклади (ресторани, спортзали, театри тощо), уникаючи поточних карантинних обмежень.

«Пред'явник цього документального свідчення про повний курс вакцинації від коронавірусу, про перенесений COVID-19 або негативний результат тесту, проведеного протягом останніх 72 годин, – буде повністю вільний у своїх діях як громадянин. Наш коронапаспорт відповідає європейському зеленому сертифікату, за яким можна подорожувати всередині ЄС і в'їжджати до Фінляндії без проходження тестів на кордоні. Отримати його можна в електронному вигляді на порталі міністерства охорони здоров'я або в паперовому вигляді у місцевій поліклініці», – прокоментували в Інституті здоров'я та добробуту Фінляндії.

Профільні чиновники зауважують, що в основному власники зазначеного документа будуть пред'являти його на екрані телефону, а персонал громадських закладів перевірятиме їх за допомогою відповідного QR-коду.

«Ми настійливо рекомендуємо власникам ресторанів, спортклубів і кінозалів вимагати при вході у відвідувачів коронапаспорт. Якщо цього зроблено не буде, на них поширюватимуться всі чинні до тепер карантинні обмеження із подальшими штрафними санкціями», – зазначила пресслужба МОЗ Фінляндії.

При цьому в уряді країни уточнюють, що на сьогодні нова система торкнеться тільки тих регіонів, де у конкретний момент діють коронавірусні обмеження і виявлено високий відсоток зараженості.

Натомість опозиційні сили піддають сумнівам ініціативу з запровадження "коронапаспорту", оскільки він суперечить деяким статтям Конституції Фінляндії та підписаним міжнародним угодам про права людини.

«У нашої партії є стала думка про те, що вказаний документ розділяє єдине фінляндське суспільство, ділить його на привілейовані та упосліджені касти. Ми категорично проти коронапаспортів чи будь-яких інших подібних контрзаходів, які аж ніяк не стримують пандемію», – йдеться у заяві фракції націоналістичної партії "Справжні фіни".

Доволі знаково, що і в Україні урядовці з Зе-команди також взялися за подібну ініціативу – днями Кабінет міністрів установив нові правила пасажирських перевезень, які діятимуть під час карантину.

Фактично, без наявності документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, або негативного результату ПЛР-тесту українцям заборонено здійснювати міжобласні подорожі.

Вірогідно, Зе-влада, не здатна 2-й рік поспіль забезпечити громадянам якісні медичні послуги, хоч якось сприяти пожвавленню малого і середнього бізнесу на час карантину, продовжить у тому ж дусі й невдовзі зініціює жорсткіший локдаун, у всьому обмежуючи українців, але гарантуючи недоторканість колективного "Велюру", бо як відомо «quod licet Iovi, non licet bovi».

Між тим, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", транснаціональним фармакологічним корпораціям вигідні смерті від COVID-19.

Антиутопія 1984 стала дійсністю: уряд Фінляндії запровадив «коронапаспорт»_1
вибір редакції
Читайте також:
При цьому найвищий рівень госпіталізації — у Донецькій (64,16%), Запорізькій (62,71%) та Одеській (61,23%) областях.
15 жовтня, 10:25
Школи Пирятинської об'єднаної громади переходять на дистанційну форму навчання у зв'язку з погіршенням епідеміологічної ситуації.
12 жовтня, 08:08
З наступного понеділка, 18 жовтня, всіх учнів середніх загальноосвітніх шкіл Харкова й області дочасно відправлять на осінні канікули.
11 жовтня, 12:56
Зростання кількості інфікованих COVID-19 серед військовослужбовців російської армії в окупованому Криму б'є всі антирекорди.
11 жовтня, 07:51
Загальний приріст захворюваності в Україні тільки за останній тиждень +47%. Водночас упродовж 1-7 жовтня від COVID-19 померло 1343 українці.
09 жовтня, 09:48
У лідерах антикоронавірусного щеплення серед працівників закладів середньої освіти в Україні: Луганщина (67,9%) і Київ (62,6%).
02 жовтня, 08:01