Білоруський політв’язень Вітольд Ашурок помер у колонії

СВІТ
22.05.2021, 10:05
Білоруський політв’язень Вітольд Ашурок помер у колонії

У січні суд засудив Ашурка до п’яти років колонії загального режиму

У Білорусі в Шкловській колонії суворого режиму пішов із життя 50-річний політв’язень Вітольд Ашурок, засуджений до п’яти років ув’язнення.

Про це повідомило видання «Наша Ніва» з посиланням на його родичів.

Офіційною причиною смерті політв’язня назвали зупинку серця. Видання зазначає, що протягом останніх двох тижнів від Ашурка не було листів. Йому було 50 років.

Вітольд був членом партії «Білоруський народний фронт» та координатором руху «За свободу». У 2020 році він брав активну участь у протестах проти результатів президентських виборів. Політика затримували двічі: вперше 9 серпня, але через кілька днів відпустили, вдруге – 19 вересня й засудили до 30 діб адміністративного арешту за участь у мітингах.
Білоруський політв’язень Вітольд Ашурок помер у колонії_1

У січні 2020 року суд у закритому режимі засудив опозиціонера до п’яти років колонії загального режиму за статтями про насильство щодо співробітника міліції та підготовку дій, що грубо порушують громадський порядок. На той момент це був найсуворіший вирок для учасників акцій протесту в Білорусі.

«Тут не бракує політиків. Тож немає приводу нудьгувати. На додаток, адміністрація видала наказ про наявність жовтих бірок на одязі, щоб політичних можна було відрізнити здалеку », - писав політв’язень з колонії.
"Що стосується мене, то термін 5 років я сприймаю як оцінку "відмінно" за те, що мав честь підняти факел повстання проти диктатури серед найкращих людей Ліди! Справді, це для мене честь! " - написав Ашурок з колонії. 

Судив Ашурка за закритими дверима суддя Максим Філатау за двома статтями: 364 "Насильство проти поліцейського" та 342 "Організація та підготовка дій, які грубо порушують громадський порядок". Згідно з першою статтею суд засудив активіста до чотирьох років позбавлення волі, а за другою - до двох років і чотирьох місяців. З частковим поглинанням остаточний вирок склав п’ять років. 

Знаковим для світогляду Ашурка був 2010 рік, коли відбулися президентські вибори.

Протягом 2017-2018 років Вітольд Ашурок та його соратники відновили пам’ятник повстанцям Каліновського між селами Малоє Олажава та Моховичі.

Вітольд був одружений більше ніж десять років і в сім'ї не мав дітей.

Читайте також:
Світ
Кремлівські каральні органи перейшли у наступ на іноземців, які законно перебувають у межах країни-окупанта. Затриманих одразу депортують.
31 березня, 16:31
Кримінал
20 березня Мєщанскій районний суд Москви на закритому засіданні засудив борця за волю Сибіру Ігоря Кузнєцова до 3 років ув'язнення (умовно).
22 березня, 21:45
Кримінал
Відомий томський журналіст, громадський діяч Ігорь Кузнєцов відмовився від сепаратизму та підтримки України. Гебісти обіцяли зменшити строк.
17 березня, 19:08
Війна
Антті Васюренко — нащадок етнічних карелів та українських переселенців. З юного віку він жив думкою про національну свободу Карелії.
08 лютого, 12:29
Політика
Легендарного комбата, фронтовика на позивний «Туман» кинуто за ґрати без права застави. Зе-влада усуває ініціативних військовослужбовців.
31 січня, 19:14
Політика
Коли борешся за свободу своєї батьківщини та за Україну, але залишаєшся на самоті. Така лиха доля спіткала Ігоря Кузнєцова з Томська.
24 січня, 12:31