€1 трильйон за 10 років сплатив ЄС за нафту і газ із РФ

ЕКОНОМІКА
04 липня, 17:51
€1 трильйон за 10 років сплатив ЄС за нафту і газ із РФ
Фото: Reuters

Якби ресурсна федерація під проводом кремлівського бункерного щура не пішла війною проти України, вона заробила б ще трильйон.

Про це йдеться у дослідженні, представленого днями у Лондоні на щорічному засіданні Ради з геостратегії (Council on Geostrategy), інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

Учасники обговорювали майбутнє європейської енергетичної безпеки та роль України у континентальному енергетичному просторі, тобто у спілці з Європейським союзом.

Знаково, що експерти та урядовці, присутні на засіданні Ради з геостратегії визнали – вони припустилися помилки, занадто легковажно сприймаючи "благі" наміри путінського режиму після сумнозвісної "Мюнхенської промови" 2007 року.

Наразі всі розвинуті держави (тобто, здебільшого колективний Захід – прим. ред.) починають планувати, яким буде життя поруч із новою "залізною завісою".

«Для України важливо, щоб ось ця "завіса" опустилася по нашому східному кордону якомога скоріше. Проте, величезною помилкою і втратою шансу може стати несерйозне ставлення до виконання зобов'язань, що пов'язані з членством в ЄС і приналежністю до клубу розвинутих демократій. Квиток у цей потяг у нас вже майже в кишені, а от час, коли ми зможемо на нього сісти, залежить, перш за все, від нас. І тут головне не зволікати та не загубитися у страсі змін.

Не можна стати членом ЄС на гаслах  про те, що "ми попереджали" і прикриваючись лише мужністю Збройних Сил України. Європейські колеги чітко дають зрозуміти: ми маємо завершити реформи в енергетичному секторі та повністю інтегрувати його в Європу. З усіма наслідками: прозорістю використання державних грошей, чітким звітуванням, інвестиціями у відновлювальну енергетику», – заявила присутня на заході радниця Міністра енергетики України Олена Зеркаль

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що танкери "Совкомфлоту" продовжують доставляти російську нафту до Європи в обхід санкцій.

вибір редакції
Читайте також:
Новини
На тлі російської воєнної агресії Україна мусить наростити обсяги власного експорту, а не існувати лише коштом імпорту і подачок Заходу.
16 вересня, 09:27
Економіка
У той час, коли офіційний Гельсинкі допомагає Україні протистояти агресії, підприємливі жителі Фінляндії займаються паливним туризмом.
14 серпня, 17:09
Економіка
Індія, Китай та інші країни Південно-східної Азії спокусилися низькою ціною на підсанкційне "чорне золото" з ресурсної федерації.
15 червня, 19:23
Економіка
Лише цьогоріч у січні з України експортовано свіжої або охолодженої картоплі на понад $1 мільйон.
17 лютого, 07:42
Економіка
Звільнену торгову лакуну Україна поетапно заповнює доступними ринками інших країн, зокрема Європейським союзом.
06.07.2021, 13:07