Командування не звертає уваги на ситуацію у Сіверськодонецьку, – капітан НГУ Петро Кузик

ВІЙНА
22 червня, 07:56
Командування не звертає уваги на ситуацію у Сіверськодонецьку, – капітан НГУ Петро Кузик

Непідконтрольний російським окупантам тимчасовий обласний центр Луганщини зазнає руйнувань; нині бойові дії тривають за заводі "Азот".

Про це в інтерв'ю виданню "Радіо Свобода" заявив командир добровольчого батальйону "Свобода", капітан Національної гвардії України Петро Кузик, чиї бійці разом з іншими захищають Сіверськодонецьк.

Військовослужбовець стверджує, що командування Сил оборони України наказало всім наявним підрозділам утримувати територію, знищуючи якомога більше росіян.

«Я ввічливо мовчу про поточну ситуацію, тому що маємо завдання обороняти місто. Але проблеми є. З одного боку, кажуть, що це найважливіша точка, тут вирішується доля Донбасу. А з іншого боку – не дають поповнення, обмежений боєкомплект, дефіцитна робота нашої артилерії, постійні незрозумілі відтяжки – затягування з усім абсолютно. Якби було достатньо людей, ввели нові резерви – не те, що у Метьолкіне, вони б у Сіверськодонецьк не змогли б зайти. А вони [українське командування – прим. ред.] ставлять непідготовлених людей на позиції...

Я спочатку злився, бо ми через одну з таких частин в оточення потрапили ще в Рубіжному, бо вони втекли з позиції – і ворог нас оточив, ми з боєм виходили. А зараз я з розумінням ставлюся, тому що у людей немає досвіду, немає психологічної підготовки, немає мотивації, командири їхні за сто кілометрів сидять, керують ними, деякі – не всі. І зрозуміло, що вони в панічній ситуації відходять. І цим користується ворог. І от, з одного боку, всі заявляють, що Сіверськодонецьк – важливий пункт, де все вирішується, а з іншого – сюди ніхто ніякої уваги не звертає. Даруйте, накипіло! Я досі щиро поважаю головнокомандувача і командування, вірю у них, але я не до кінця розумію стратегію такої супердефіцитної у всьому оборони», – розповів Петро Кузик.

Водночас командир добровольчого батальйону "Свобода" додає, що багато його бійців воюють майже 4 місяці, починаючи з Ірпеня і Бучі, а потім без поповнення поїхали на Луганщину.

«Спершу нас спрямували у Рубіжне, тепер воюємо у Сіверськодонецьку. У мене багато поранених, є загиблі, хлопці падають з ніг від утоми, сплять по півтори-дві години. Що таке контузія, вже ніхто не говорить. У мене є люди, які з двома пораненнями не виходять з позиції, оскільки вони можуть ще виконувати роботу, вони розуміють, що немає на кого лишити позицію. Пораненого ми вивозимо лише тоді, коли є загроза для життя і він не може виконувати певні функції. А так – вони самі відмовляються виходити.

І ось тут мені не зрозуміло, якщо у нас є реальні плани, стратегія, чому не надається адекватна допомога нашим підрозділам, підкріплення, хоча б ротація, щоби могли виспатися. Це не критика. Я усвідомлюю, що є й інші напрямки, але це важкості роботи не знімає. Ми стоїмо, ми не відходимо, будемо виконувати накази, в тому числі і на штурм, але це буде важко робити без необхідних сил і засобів», – зазначив Петро Кузик.

Насамкінець капітан Нацгвардії наголосив, якщо вище військово-політичне керівництво України негайно не змінить ставлення до критичної ситуації на Луганщині й не почне берегти особовий склад війська, найближчими днями регіон буде втрачено.

Своєю чергою, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", окупаційні війська московії досягли незначних успіхів на околицях Сіверськодонецька, але в основному зупинилися на інших напрямках просування.

Вид на Сіверськодонецьк із Лисичанська (20.VI.2022)
Вид на Сіверськодонецьк із Лисичанська (20.VI.2022)
вибір редакції
Читайте також:
Війна
Зранені й утомлені, але не скорені – ось, як можна схарактеризувати бойовий підрозділ добровольців найсхіднішого українського регіону.
21 липня, 07:01
Війна
Відхід Сил оборони України від Лисичанська дозволяє ворожим військам вийти на відстань витягнутої руки до Бахмута, а згодом і Слов'янська.
06 липня, 18:41
Опінії
2 години на сон — щастя для приблудного вояка. Особливо на нашому буремному Сході...
04 липня, 18:42
Війна
Українцям, які перебувають далеко від фронту і не посвячені у плани командування, ліпше не сіяти зраду щодо виходу нашої армії з Луганщини.
04 липня, 07:54
Війна
Тимчасовий обласний центр Луганщини як об'єкт виконав своє завдання, тож підрозділи Сил оборони України залишили Сіверськодонецьк.
26 червня, 19:09
Війна
Російські окупаційно-терористичні загони щосили прагнуть захопити Донбас, але на заваді у них стоять незламна українська армія.
21 червня, 07:53