Екскерівник розвідки Фінляндії: захоплення Сіверськодонецька – останній успіх росіян

ВІЙНА
26 червня, 19:09
Екскерівник розвідки Фінляндії: захоплення Сіверськодонецька – останній успіх росіян

Тимчасовий обласний центр Луганщини як об'єкт виконав своє завдання, тож підрозділи Сил оборони України залишили Сіверськодонецьк.

Виходячи з військової доцільності українські захисники дисципліновано мусили перейти на вигідніші рубежі задля використання власних переваг над російським окупаційним контингентом.

Таку думку в інтерв'ю суспільному мовнику "Yle. TV 1" висловив колишній начальник розвідки Генерального штабу Сил оборони Фінляндії генерал-майор Пекка Югані Товері.

Він зауважує, що попри нещодавні тактичні успіхи на Сході та закріплення здобутих раніше позицій на Півдні України, росія не здобула очікуваної рішучої перемоги, ба більше: стратегічно вже програла.

«Українські війська відступили з Сіверськодонецька, очевидно, це прикра для них новина. Зараз її почнуть розкручувати на пропагандистських ресурсах росії як ще одну, після Маріуполя, "велику перемогу", проте це не так. Звісно, у певному сенсі, це невеликий тактичний здобуток, успіх російської армії. Але говорити про перемогу після понад 90 днів запеклих боїв за невеличке і повністю знищене знелюднене місто є перебільшенням. Українська армія вже зосереджується на обороні сусіднього Лисичанська, розташованого на захід від Сіверськодонецька та ще й на вигідному підвищенні.

Однак на сьогодні війська обох сторін виснажені та суттєво знекровлені. Я вважаю, зараз ідеться про тупикову ситуацію. Ні Україна, ні росія не мають можливості для швидкого перелому на свою користь. Бої, ймовірно, продовжуватимуться місяцями, у гіршому випадку – роками. Це може статися, якщо йтиметься про тимчасове припинення вогню, або ж у випадку, коли обидві сторони будуть настільки виснажені, що доведеться зробити невеликий перепочинок. Нині будь-який прогноз, навіть гіпотетичний, залежить виключно від змін на фронті», – зазначив генерал-майор Пекка Товері.

Водночас за повідомленням голови Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Сергія Гайдая, російські окупанти авіацією знищують дороги та мости, що ведуть до Лисичанська, з метою завадити українським захисникам вийти на заздалегідь підготовлені рубежі.

Своєю чергою, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", великі втрати на полі бою у живій силі змушують путінський режим посилити тиск на владу суб'єктів федерації, де переважають корінні народи.

вибір редакції
Читайте також:
Війна
Зранені й утомлені, але не скорені – ось, як можна схарактеризувати бойовий підрозділ добровольців найсхіднішого українського регіону.
21 липня, 07:01
Війна
Відхід Сил оборони України від Лисичанська дозволяє ворожим військам вийти на відстань витягнутої руки до Бахмута, а згодом і Слов'янська.
06 липня, 18:41
Опінії
2 години на сон — щастя для приблудного вояка. Особливо на нашому буремному Сході...
04 липня, 18:42
Війна
Українцям, які перебувають далеко від фронту і не посвячені у плани командування, ліпше не сіяти зраду щодо виходу нашої армії з Луганщини.
04 липня, 07:54
Війна
Непідконтрольний російським окупантам тимчасовий обласний центр Луганщини зазнає руйнувань; нині бойові дії тривають за заводі "Азот".
22 червня, 07:56
Війна
Російські окупаційно-терористичні загони щосили прагнуть захопити Донбас, але на заваді у них стоять незламна українська армія.
21 червня, 07:53