Російська агресія завдала непоправної шкоди природі, – The Washington Post

ВІЙНА
15 березня, 16:09
Російська агресія завдала непоправної шкоди природі, – The Washington Post

Війна в Україні – не лише людська трагедія. Це ще й велика екологічна катастрофа, наслідки від якої десятиліттями руйнуватиме життя.

Такі невтішні висновки на основі глибинного аналізу зробили й оприлюднили наші колеги з авторитетного американського видання "The Washington Post". Про це повідомляє інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Як з'ясувалося, ще одним жахливим виміром геноцидної війни РФ проти України є природа. Попередня цифра шкоди, завданої московитами нашому навколишньому середовищу та екологію, станом на сьогодні складає $51 мільярд.

У містах, які зазнали обстрілів російськими ракетами, ґрунтові води були заражені хімічними речовинами, що входять до складу засобів для гасіння пожеж. Пошкоджені трансформатори та підстанції внаслідок атак із боку РФ забруднили навколишнє середовище через витікання палива та канцерогенних хімічних речовин.

Водночас на лінії фронту від Національного природного парку "Дворічанський" на Харківщині до Кінбурнської коси на Миколаївщині жахлива траншейна війна спричинила збитки для полів, лісів і річок. Найбільші збитки завдано природі Донеччини та Луганщини.

Показовим є й факт цілеспрямованого зменшення окупантами рівня води у Каховському водосховищі, – основному джерелі питної води для всього Півдня України. Встановлено, що протягом двох місяців, починаючи з грудня 2022 року, і по нині Дніпровська вода у Херсонщині та Запорожжі перебуває на найнижчому рівні за останні 50 років.

«Українські чиновники кажуть, що коли російські сили відступили з Правобережжя торік у листопаді, то навмисно відчинили шлюзи на своєму боці водосховища. Абсолютно не зрозумілий їхній мотив, оскільки обмеження постач води вплинуло на обидві сторони, зокрема і на окупований з 2014 року росіянами Крим.

Це спричинило зменшення подачі води для охолодження реакторів Запорізької атомної електростанції. Як будуть розвитися події надалі, залежить від ситуації на фронті, але очевидно, що Україна зіштовхнулася з викликами, які сама не зможе подолати», – висновується у матеріалі видання "The Washington Post".

Окремо "Останній Бастіон" нагадує читачам, що масову загибель біоресурсів у Каховському водосховищі у межах Запорізької, Дніпропетровської та Херсонської областей спричинили окупанти. На відновлення довоєнного стану підуть роки.

вибір редакції
Читайте також:
Війна
Ніщо не лякає окупантів так, як патріотизм
20 лютого, 12:27
Війна
Російські окупанти за підказкою колаборантів змогли загнати найсхіднішу область України у минуле. Бойові дії зараз – справи другорядні...
12 січня, 06:00
Війна
Тимчасово окупована значна частина Запорізької області стає міцним тилом і водночас плацдармом для російських окупантів.
11 січня, 21:26
Війна
Нова атака з Білорусі на Київ виглядає "спокусливою", але є складною через велику відстань і хорошу підготовку українських захисників.
01 січня, 16:48
Політика
Натомість чинний грузинський уряд продовжує відстоювати прокремлівську позицію і ніяк не коментувати воєнні злочини Кремля в Україні.
28.09.2022, 20:54
Опінії
Ніякої фантазії у кремлівських неофашистів нема. Владімір Путін знову копіює біснуватого Адольфа Гітлера...
22.09.2022, 08:09