Російська агресія завдала непоправної шкоди природі, – The Washington Post

ВІЙНА
15.03.2023, 16:09
Російська агресія завдала непоправної шкоди природі, – The Washington Post

Війна в Україні – не лише людська трагедія. Це ще й велика екологічна катастрофа, наслідки від якої десятиліттями руйнуватиме життя.

Такі невтішні висновки на основі глибинного аналізу зробили й оприлюднили наші колеги з авторитетного американського видання "The Washington Post". Про це повідомляє інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Як з'ясувалося, ще одним жахливим виміром геноцидної війни РФ проти України є природа. Попередня цифра шкоди, завданої московитами нашому навколишньому середовищу та екологію, станом на сьогодні складає $51 мільярд.

У містах, які зазнали обстрілів російськими ракетами, ґрунтові води були заражені хімічними речовинами, що входять до складу засобів для гасіння пожеж. Пошкоджені трансформатори та підстанції внаслідок атак із боку РФ забруднили навколишнє середовище через витікання палива та канцерогенних хімічних речовин.

Водночас на лінії фронту від Національного природного парку "Дворічанський" на Харківщині до Кінбурнської коси на Миколаївщині жахлива траншейна війна спричинила збитки для полів, лісів і річок. Найбільші збитки завдано природі Донеччини та Луганщини.

Показовим є й факт цілеспрямованого зменшення окупантами рівня води у Каховському водосховищі, – основному джерелі питної води для всього Півдня України. Встановлено, що протягом двох місяців, починаючи з грудня 2022 року, і по нині Дніпровська вода у Херсонщині та Запорожжі перебуває на найнижчому рівні за останні 50 років.

«Українські чиновники кажуть, що коли російські сили відступили з Правобережжя торік у листопаді, то навмисно відчинили шлюзи на своєму боці водосховища. Абсолютно не зрозумілий їхній мотив, оскільки обмеження постач води вплинуло на обидві сторони, зокрема і на окупований з 2014 року росіянами Крим.

Це спричинило зменшення подачі води для охолодження реакторів Запорізької атомної електростанції. Як будуть розвитися події надалі, залежить від ситуації на фронті, але очевидно, що Україна зіштовхнулася з викликами, які сама не зможе подолати», – висновується у матеріалі видання "The Washington Post".

Окремо "Останній Бастіон" нагадує читачам, що масову загибель біоресурсів у Каховському водосховищі у межах Запорізької, Дніпропетровської та Херсонської областей спричинили окупанти. На відновлення довоєнного стану підуть роки.

вибір редакції
Читайте також:
Кримінал
Семеро чоловіків завдали Україні збитків на 7 мільярдів гривень. Вони відновили роботу залізорудного комбінату у Василівському районі.
вчора, 19:14
Світ
Етноцид палестинців, влаштований режимом божевільного українофоба Сатаньягу, перевершує звірства нацистів. Бібі бере приклад із рашистів.
18 лютого, 08:42
Світ
Понад 100 днів ізраїльська воєнна машина терору та окупації перетворює сектор на знелюднену пустку. Де було життя — нині панує смерть.
02 лютого, 08:12
Світ
Не вдовольнившись смертями тисяч палестинських дітей і жінок, сіоністи перейшли до іншої тактики. Повністю вимкнули зв'язок у секторі.
19 січня, 20:05
Історія
82 роки тому Червона армія відступала на Схід під тиском Вермахту. В українській столиці чекісти готувалися здійснити масштабний підрив.
14 січня, 11:15
Війна
Як Андрій Портнов курував окупацію Криму.
08 січня, 10:19