Що відбувається зі справами полтавських корупціонерів ?

КРИМІНАЛ
08.12.2023, 15:55
Андрій Пісоцький
Андрій Пісоцький

Ексзаступнику Валерія Головка скасували підозру. НАБУ та САП не змогли знайти у діях Андрія Пісоцького складу злочину.

САП скасувала повідомлення про підозру колишньому першому заступнику голови Полтавської обласної державної адміністрації Андрію Пісоцькому, оскільки не встановлені достатні докази для доведення винуватості особи в суді.

З численних ухвал ВАКС від 29 листопада ми дізналися про те, що кримінальне провадження № 52018000000000499 від 25.05.2018 щодо підозрюваного Андрія Пісоцького було закрито.

Що відбувається зі справами полтавських корупціонерів ?_1Що відбувається зі справами полтавських корупціонерів ?_2

Справу було закрито на підставі п. 3 ч. 1 ст. 284 КПК (не встановлені достатні докази для доведення винуватості особи в суді і вичерпані можливості їх отримати).

Раніше Вищий антикорупційний суд визначив 4 млн гривень застави Пісоцькому з низкою обов’язків. Цю заставу рішеннями ВАКС повернули заставодавцям.

Також було знято арешт з квартири та двох машиномісць, які належать Андрію Пісоцькому.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру ексголові Полтавської ОДА Валерію Головку, його експершому заступнику Андрію Пісоцькому та його раднику Олександру Литвинову у шахрайстві та одержанні неправомірної вигоди. Установлено, що у серпні 2017 року голова Полтавської ОДА за пособництва своїх першого заступника та радника висловив прохання надати та одержав від підприємця неправомірну вигоду в особливо великому розмірі.

12 жовтня НАБУ та САП завершили розслідування за підозрою колишнього голови Полтавської ОДА Валерія Головка та його радника Олександра Літвінова в отриманні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі.

Слідство встановило, що у 2017 році тодішній голова Полтавської ОДА за пособництва свого радника отримав від фінансового директора приватної компанії 176 тис. €, а пізніше ще й елітну автівку Mercedes-Benz-Brabus вартістю понад 6,5 млн грн.

За це посадовець забезпечив перемогу компанії у тендері, який проводила облдержадміністрація, та укладення договорів з обслуговування автодоріг. З метою приховання отримання неправомірної вигоди підозрювані використовували банківські рахунки компанії-нерезидента, а автівку оформили на іншу особу.

Фігурантам справи буде надано доступ для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування, після чого справу буде передано на розгляд до Вищого антикорупційного суду.

Дивним чином, повідомлення про підозру не отримав Тимофій Голбан, коні якого дотепер пасуться на бюджеті Полтавської області. У квітні 2023 року НАБУ викликало Голбана на допит, але він виклики проігнорував.

НАБУ та САП за 5 років слідства не змогли знайти доказів причетності до цієї корупційної схеми Андрія Пісоцького.

Нагадаємо читачам, що Пісоцький хутко зник з ОДА після корупційного скандалу, героєм якого він був разом з Голбаном та Головком.

Після виявлення журналістами зв’язків чиновника з Уваровим, Пісоцький спішно почав обрубувати кримінальні кінці. Зокрема, квартиру, яка його пов’язувала з Уваровим, переоформив на свою матір, зробив неньці подарунок. Тут є й детективний елемент, бо Пісоцький придбав квартиру в цьому будинку ще у 2015-му році, за два роки до того, як нібито, за матеріалами справи, почав вимагати хабарі в Альберта Уварова.

Квартира, котра зникла з декларації чиновника, знаходиться в елітному житловому комплексі в самому середмісті, Андрій Анатолійович зробив там шикарний ремонт за чималі кошти і її фігурування в декларації мало б привернути увагу антикорупційних органів.

Вивчаючи декларацію чиновника перед звільненням, ми знайшли чимало цікавих фактів. Питання у нас лише одне: чому ці факти вперто не помічають НАБУ, САП та НАЗК?

Відкривши декларацію колишнього чиновника Полтавської ОДА пана Пісоцького, ми одразу помічаємо низку ризик-факторів, які були визначені системою декларування :

  • активи в 10+ разів перевищують доходи;
  • є «люксові» авто (невід'ємний атрибут будь-якого ТОР-чиновника «з великої дороги»);
  • є нерухомість за кордоном (ну, а чому б і не прикупити, «воно ж їсти не просить»?!);

За 2018 рік Андрій Анатолійович задекларував трохи менше ніж 400 000 грн заробітної плати, отриманої в ОДА.

Все це продовжувалося роками! Але нашим антикорупційним органам забракло часу для проведення перевірки надміру великих статків чиновника!

Пісоцький не мав власної нерухомості, окрім нежитлового приміщення в місті Полтаві площею 2,8 кв. м (це що – собача будка?). Іншу нерухомість Пісоцький передбачливо зареєстрував на дружину, котра останні кілька років декларувала доходи на рівні 50-60 тисяч гривень. Щоправда, у 2017 році дружина Пісоцького отримала в подарунок 400 000 гривень від свекра Пісоцького-старшого.

До речі, є у Пісоцьких й нерухомість за кордоном.  

Крім того, Олена Пісоцька декларує два незавершених будівництва в м. Полтаві, які належать ТОВ «Сучасний дім» і вказує, що ці об'єкти повністю або частково побудовані за її кошти.

Андрій Пісоцький, попри скромну заробітну плату в ОДА, декларує значні готівкові кошти в іноземній валюті. Зокрема, у 2017 році він задекларував 70 000 $, а в декларації перед звільненням зазначив наявність 50 000 $ готівкою.

Походження заощаджень ТОП-посадовця теж не зацікавило НАБУ, САП та НАЗК.

Рік тому НАБУ та САП завершили розслідування стосовно директора Агенства місцевих доріг Полтавської області Олексія Басана.

Олексій Басан
Олексій Басан

Басана обвинувачують в нецільовому використанні 29 млн ₴ і зловживанні на 5,5 млн ₴ бюджетних коштів.

Національне антикорупційне бюро розпочало кримінальне провадження у серпні 2019-го року. 27 вересня 2022 року НАБУ та САП повідомили директору державного підприємства із утримання доріг у Полтавській області про підозру у зловживанні службовим становищем та нецільовому використанні коштів із державного дорожнього фонду.

«Останній Бастіон» кілька років поспіль намагається звернути увагу влади та правоохоронних органів на злочинну діяльність Басана. Розслідування НАБУ зачепило лише одну із численних корупційних схем.

За гроші, вкрадені на будівництві та обслуговуванні автомобільних доріг, Басан наразі будує шикарний маєток на березі річки у селі Терешки Полтавського району.

ВАКС пів року не може допитати усіх свідків у справі та перейти до судових дебатів.

Чергове судове засідання у цій корупційній справі має відбутися 13 листопада.

Також немає значного просування у розгляді корупційної справи  Миколи Різника.

 Обрання запобіжного заходу Миколі Різнику. 2019 рік. Обрання запобіжного заходу Миколі Різнику. 2019 рік.
Обрання запобіжного заходу Миколі Різнику. 2019 рік.

24 липня 2019 року було викрито на хабарі голову Опішнянської ОТГ. Миколу Різника затримали під час одержання 12 тисяч гривень хабаря від місцевого підприємця.

Ухвалою Зіньківського районного суду Полтавської області від 16.11.2021 Миколу Різника, обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), звільнено від кримінальної відповідальності, у зв'язку із закінченням строку досудового розслідування. Кримінальне провадження було закрито.

4 травня колегією суддів Полтавського апеляційного суду було розглянуто апеляційну скаргу  прокурора на вищевказану ухвалу. Полтавський апеляційний суд апеляційну скаргу прокурора задовольнив, ухвалу Зіньківського районного суду Полтавської області від 16.11.2021 було скасовано, а справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.

20 жовтня 2022 року до Котелевського районного суду Полтавської області надійшло Кримінальне провадження щодо Різника Миколи Миколайовича за ст. 368 ч. 3 КК України.

Як і у справі Олексія Басана, Котелевський суд понад рік не може розглянути корупційну справу Різника, та відправити корупціонера за ґрати.

Станом на сьогодні вже відбулося більше 10 судових засідань у даній справі. Наступне судове засідання по корупційній справі Миколи Різника відбудеться 09 січня 2024 року о 13 год. 30 хв.

Ми не розуміємо, навіщо нам такі суди які роками розглядають кримінальні справи, а потім виправдовують корупціонерів.

Нахіба нам такі ВАКС, САП, НАЗК, ДБР, АРМА, БЕБ на які щороку виділяються мільярди з державного бюджету, а користі від нього ніякої?

Навіщо Верховна Рада збільшила чисельність Національного антикорупційного бюро України з 700 до 1 тисячі осіб, якщо його детективи не змогли знайти достатні докази для доведення винуватості хабарника Андрія Пісоцького, який навіть не приховує свої корупційні статки?

Останній Бастіон продовжує стежити за подальшим розвитком корупційних справ Олексія Басана, Валерія Головка та Миколи Різника, та буде тримати читачів в курсі подій.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Кримінал
Поліція повідомила про підозру учасникам угруповання, які розікрали близько 10 млн гривень на ремонті доріг у столиці.
вчора, 16:05
Кримінал
ВАКС продовжив строк тримання під вартою експрацівника СБУ Олександра Громика
вчора, 15:05
Кримінал
Микитасю змінили запобіжний захід, оскільки закінчився максимальний строк його тримання під домашнім арештом.
30 квітня, 16:43
Політика
Твердження Кубракова і Шуляк про «професійність і принциповість ДІАМ» і про «корупцію місцевого самоврядування» є взаємовиключними
30 квітня, 15:04
Кримінал
В червні 2022 року Наумова затримали в Сербії з незадекларованою готівкою та відправили до в’язниці.
30 квітня, 09:00
Опінії
Чому влада так полюбила будівництво доріг (укриттів для обʼєктів критичної інфраструктури)?
29 квітня, 15:31