Спроби утихомирити путіна небезпечні, - Ліз Трасс
росія має зазнати поразки у війні
Міністр закордонних справ Британії Ліз Трасс вважає небезпечними спроби утихомирювати кремлівського бункерного щура путіна.
Не можна допустити жодного відкату назад від мети гарантувати поразку московії у її війні проти України, вважає глава британського МЗС.
«російську агресію не можна утихомирити. На неї потрібно відповідати силою. Ми повинні бути непохитними у забезпеченні перемоги України військовою допомогою та санкціями. Тепер ми вже не можемо прибрати ногу з педалі газу», – заявила Ліз Трасс журналістам.
Заходу, за її словами, слід зробити висновки з недавньої історії, коли путін, отримавши від західних країн різні поступки, після цього нападав на Грузію та Україну.
Глава естонського уряду Кая Каллас також застерегла Європу від демонстрації перед Кремлем якоїсь слабкості.
«Мир, укладений на поганих умовах для України, означатиме поганий мир для всіх нас. Всі ці, начебто, дрібні поступки агресору ведуть до великих війн», - заявила вона.
Тим часом у самому ЄС немає єдності з цього питання. Італія, Кіпр та Угорщина вважають, що Євросоюз має закликати московію та Україну до припинення вогню та мирних переговорів, тоді як у країнах Балтії та Польщі вимагають збільшити фінансову та військову допомогу Києву для перемоги над московією.
Дехто, зокрема президент Франції Макрон, договорився до того, що закликав Україну віддати частину своєї території московії, щоб задовольнити нахабні вимоги кривавої кремлівської банди та узаконити захоплення частини чужої країни.
А на форумі в Давосі, старий утриманець московії, Генрі Кіссінджер безсовісно зажадав від України «зберегти обличчя путіна» і поступитися московії вже захопленими окупантами територіями, щоб «укласти мир».
Українська влада заклики до капітуляції нібито «в ім'я миру в Європі» категорично відкидає. У Києві заявляють, що територіальні поступки лише відстрочать чергову війну.
За три місяці бойових дій московія окупувала частину південних областей України, а також частину Харківської, Донецької та Луганської областей. Під контроль окупантів перейшов один обласний центр – Херсон – та місто Маріуполь, практично повністю зруйноване під час боїв.
Згідно з нещодавнім опитуванням Київського міжнародного інституту соціології, 82 відсотки українців виступили категорично проти жертвувати територіями країни заради якнайшвидшого досягнення миру.