Українські в'язні виборюють свою свободу на фронті

ВІЙНА
21 червня, 14:51
Українські в'язні виборюють свою свободу на фронті
Фото: The Times

Нещодавно ухвалений Верховною Радою і підписаний Президентом закон дозволив Україні поповнити армійські лави. Крок доволі неоднозначний.

До такого висновку дійшли журналісти із британського видання The Times після перебування в одному із таборів, де тренують колишніх тюремників. Новобранців привчають до умов війни на межі Дніпропетровщині та Донеччини, де чутно звуки артилерії.

Деякі з тих, хто знаходився на базі, наприклад, Валентин, раніше відбирали життя в інших. Він зізнався у розмові із нашими іноземними колегами, що відбув майже 5 років із 8-річного терміну за ненавмисне вбивство:

«Я захищав свою сім'ю... Тож, зараз я радий, що тут. Не шкодую, що скористався цим шансом, який випадає раз у житті».

Інший новобранець — Сергій — зізнався, що записався до армії, відбувши лише 10 місяців із 5-річного терміну за злочин, про який не захотів розповідати. Хоча він не мав попереднього бойового досвіду, все ж оптимістично оцінив свої шанси на виживання:

«Я зробив свій вибір і відчуваю, що все буде гаразд. Краще бути тут, аніж стирчати у в'язниці. Тут я можу бути корисним».

Найбільш активно вербують засуджених командири штурмових батальйонів, адже на  передовій бракує живої сили. Але перш ніж опинитися на лінії бойового зіткнення, новобранці пройдуть 3-місячну підготовку, міністр юстиції Денис Малюська гарантував це.

«Україна — це не росія... З нами поводяться так само як і з іншими українськими солдатами. Сподіваємося, що ми не будемо «гарматним м'ясом», дарма витраченим в окопах», — каже колишній в'язень Костянтин, який зголосився до війська.

Його коментар підтримав заступник командира батальйону Олексій Дух: «Ніхто не планує використовувати цих людей як одноразовий матеріал... Коли ми билися проти терористів «Вагнера», вони просто посилали на нас хвилі зеків, як тарганів. Ми так не робитимемо. Крім того, що це нелюдяно та суперечить усім міжнародним правилам війни, це ще й неефективно».

Здавалося, за бажаннями чоловіки могли легко втекти з бази, але британські журналісти не виявили у колишніх українських в'язнів ні найменшого потягу до авантюрного ризику. Вочевидь вони й справді змогли виправитися й обрати шлях гідної свободи.

А проте, медіаагенція «Останній Бастіон» радить згадати, що захисники України цілодобово вартують небо над нашими головами. Ворожі безпілотні літальні засоби намагаються дістатися далеко за лінію фронту, у глибокий тил.

Читайте також:
Опінії
Культ воїнів починається зі зброї! Однак, якщо 33 роки гречкосіїв-свинопасів, а не козаків ростити, то який нині результат очікувати?
20 жовтня, 09:27
Опінії
Більшість людей нічого не засвоїла з історії, бо абсолютна меншість здатна вчитися і мінятися. Відсутність власної еліти прирікає націю.
16 жовтня, 13:45
Опінії
Наші воїни годують жителів Курської області. Натомість московити свідомо кидають бомби на лікарню у Сумах, де знаходяться мирні українці.
01 жовтня, 20:33
Війна
Дезертирство нині проблема неабияка. Сили оборони України ризикують повторити ганебний шлях Дієвої Армії УНР перед наступом орди Муравйова.
26 вересня, 07:12
Опінії
Горезвісні ліволіберали воліють відібрати у прийдешніх поколінь пам'ять про наших воїнів. Замість глорифікації позірна й свідома профанація.
06 серпня, 07:18
Війна
Наша кількість мусить переростати в якість. Тобто, більше нас — менше кривавого багна і жертв, бо так працює справжня війна.
09 січня, 08:09