Вакцину від COVID-19 уже тестують на тваринах
Перша фаза досліджень успішно завершена. Тестування проводилося на мишах.
70 країн досліджують вакцину від коронавіруса, інформує УНІАН.
На початку січня китайські вчені розшифрували геном вірусу Sars-CoV-2, який викликає хворобу COVID-19. Це посприяло пошукам вакцини.
Це дало можливість приступити до розробки вакцини. Наразі до пошуку ліків долучилося близько 70 країн, в т.ч. 20 різних компаній і лабораторій.
6 квітня у Всесвітній організації охорони здоров'я повідомили про прискорення процесу дослідження препарату від коронавірусу.
За заявою ВООЗ, створення вакцини займе не менше року. Після її розробки необхідно підтвердити ефективність і безпеку для людини шляхом відповідних випробувань на добровольцях.
Потім потрібен час на виробництво препарату для масового використання. Інфекціоністи США спрогнозували термін отримання вакцини до весни 2021 року, тобто до наступного сезону захворюваності.
Кілька зразків зараз проходять першу фазу тестування, після чого тривалий період часу займе перевірка нешкідливості ліків для пацієнтів.
Також у США завершилося тестування ще однієї ймовірної вакцини від COVID-19 під назвою PittCoVacc. Випробування препарату провели на мишах.
Наразі очікується дозвіл від Агентства з контролю за продуктами і ліками США для початку тестів на людях.
Принцип дії препарату схожий на той, який лежить в основі вакцин від грипу: пацієнтові вводяться частинки вірусного білка, завдяки чому в нього формується імунітет. У мишей кількість антитіл до вірусу зросла протягом 14 днів після вакцинації.
Перевага PittCoVacc в тому, що її можна створювати в промислових масштабах і при транспортуванні вона не вимагає охолодження. Проте для випробування препарату потрібно близько року.
Тестування на мишах також проводилося у Туреччині.