Важко вигадати кращий спосіб жити, ніж боронити рідний край

ВІЙНА
29 січня, 19:31
Важко вигадати кращий спосіб жити, ніж боронити рідний край
Фото: Facebook

Але поточна формація війни зводить в абсолют цінність особистої відчайдушності. Вона – фундаментальна ознака якості командира.

У зв'язку з цим, якщо, скажімо, командир взводу – це всього лише "ефективний менеджер"? Тоді він ніхто, його ні в ще не ставитимуть підлеглі!

Щоденно прориваючися через гірко-солодкі обійми сумноокої панянки, яку деякі кличуть – смерть, щиро прийме боєць хіба що тільки того, хто бореться зі "смертю" ще на більш інтенсивному рівні, ніж він сам. Такими були найяскравіші кар'єри світової вояччини.

Згадаймо яскраві приклади з історії! Особисто у бій ходив і Александр Македонський, і Ґай Юлій Цезар, і наші князі – Аскольд, Ігор, Святослав, Володимир...

При Гастінґсі в авангарді бився і загинув король Англії разом зі всім цвітом місцевої аристократії. За Наполеона І Бонапарта важко було знайти маршала Французької імперії, який не був би відомий за якийсь безшабашний подвиг.

Так само, як успішність командування бригадою під час Громадянської війни у США вимірялась прямопропорційно дистанції до лінії фронту. Чим ближче командир до рядових вояків в окопах, тим здоровіший їхній бойовий дух.

Нині математична калькуляція щільності артилерійського вогню така, що командири "на місцях" не можуть не стикатися із необхідністю напрацювання власної реакції на подібні подразливі фактори. І ця реакція мала б влаштувати левову частку їхніх підлеглих.

Це цікаві метаморфози. Маючи задачу "адаптуватися і знайти в собі стрижень стійкості", через них проходять сотні молодих командирів по всіх напрямках фронту.

Вони якісно змінюють свою особистість, еволюціонуючи, як суб'єкти. Певно, важко уявити ефективнішу школу дорослішання, як і важко вигадати кращий спосіб жити.

Автор – Серафим Гордієнко, фронтовик із лав підрозділу Морської піхоти Збройних Сил України

Читайте також:
Опінії
Це такий спосіб розмити поняття шлюбу і сім'ї. Ну бо "Какая разніца".
17 березня, 15:55
Політика
Корисливий мотив у бізнесу має бути, але є дуже чітка межа, накреслена кров'ю тисяч полеглих від рук російських окупантів українців.
08 березня, 21:29
Життя
Відповідь шукаємо у працях Артура Шопенґауера, Фрідриха Ніцше та Хосе Ортеґи-і-Ґассета. Всотуємо мудрі застереження непочутих мислителів.
22 лютого, 18:46
Світ
Яким би не був лихим цей світ, неймовірні дива все ж таки стаються, а добро перемагає нещастя і зло.
09 лютого, 21:29
Війна
Окупанти б'ють точно, професійно і кваліфіковано. Б'ють так, що не підповзти до наших поранених і вони просто стікають кров'ю "на нулі"...
31 січня, 18:09
Опінії
Світло майбутнього проходить крізь криваву темряву сьогодення. Омріяний ранок перемоги над злом зі Сходу нам усім поки сниться...
27 січня, 08:33