Важко вигадати кращий спосіб жити, ніж боронити рідний край

ВІЙНА
29 січня, 19:31
Важко вигадати кращий спосіб жити, ніж боронити рідний край
Фото: Facebook

Але поточна формація війни зводить в абсолют цінність особистої відчайдушності. Вона – фундаментальна ознака якості командира.

У зв'язку з цим, якщо, скажімо, командир взводу – це всього лише "ефективний менеджер"? Тоді він ніхто, його ні в ще не ставитимуть підлеглі!

Щоденно прориваючися через гірко-солодкі обійми сумноокої панянки, яку деякі кличуть – смерть, щиро прийме боєць хіба що тільки того, хто бореться зі "смертю" ще на більш інтенсивному рівні, ніж він сам. Такими були найяскравіші кар'єри світової вояччини.

Згадаймо яскраві приклади з історії! Особисто у бій ходив і Александр Македонський, і Ґай Юлій Цезар, і наші князі – Аскольд, Ігор, Святослав, Володимир...

При Гастінґсі в авангарді бився і загинув король Англії разом зі всім цвітом місцевої аристократії. За Наполеона І Бонапарта важко було знайти маршала Французької імперії, який не був би відомий за якийсь безшабашний подвиг.

Так само, як успішність командування бригадою під час Громадянської війни у США вимірялась прямопропорційно дистанції до лінії фронту. Чим ближче командир до рядових вояків в окопах, тим здоровіший їхній бойовий дух.

Нині математична калькуляція щільності артилерійського вогню така, що командири "на місцях" не можуть не стикатися із необхідністю напрацювання власної реакції на подібні подразливі фактори. І ця реакція мала б влаштувати левову частку їхніх підлеглих.

Це цікаві метаморфози. Маючи задачу "адаптуватися і знайти в собі стрижень стійкості", через них проходять сотні молодих командирів по всіх напрямках фронту.

Вони якісно змінюють свою особистість, еволюціонуючи, як суб'єкти. Певно, важко уявити ефективнішу школу дорослішання, як і важко вигадати кращий спосіб жити.

Автор – Серафим Гордієнко, фронтовик із лав підрозділу Морської піхоти Збройних Сил України

Читайте також:
Життя
Слово одного старого карпаторуського боярина іменем Горзова...
27 серпня, 21:31
Світ
Начебто нічого особливого, просто щемлива сцена на фото: чоловік читає газету, а поряд стоїть його дружина...
26 серпня, 16:01
Війна
Переважна більшість населення України хоче, щоби війна скоріше закінчилася. Від умовного Лиману до Хуста люди прагнуть не помічати її...
19 липня, 20:02
Політика
Люди не однаково цінні для суспільства, адже соціальної рівності не існує й всі аргументи "за" чи "проти" лише доводять це твердження.
07 липня, 18:55
Опінії
Всі ми з дитинства у спілкуванні маніпулятори. Це наша, тобто людська, природа.
27 червня, 19:18
Блоги
Будьте певні, голос має значення. І один воїн у полі може зробити ворога!..
26 червня, 21:41