Вчені з Фінляндії розробили вакцину від коронавірусу

СВІТ
09.05.2020, 13:33
Вчені з Фінляндії розробили вакцину від коронавірусу
Фото: YLE

Спрей для носа як засіб проти коронавірусу — тестова розробка дослідників з Університету Східної Фінляндії.

Про появу такої перспективної вакцини, котру можна було б випробувати на людях упродовж пів року, 8 травня повідомила інформаційна служба "Yle".

За словами розробників, тестова версія для виявлення усіх вад і переваг потребує значних капіталовкладень, яких у них немає.

«Головна проблема для нас — відсутність із 2003 року власного виробництва вакцин у Фінляндії. Проте за активної участі уряду, його фінансової допомоги, вакцинація проти коронавірусу може стартувати цієї осені», — коментує ситуацію професор вірусології з Університету Гельсінкі Калле Саксела, який бере участь у розробці вакцини.

Рівночасно існують серйозні занепокоєння, що після того, як подібний медичний препарат стане комерційно доступною для більшості мешканців світу, його постачання на ринок буде припинено фармацевтичними гігантами.

«Виробництво іноземними компаніями, а тим паче імпорт вакцини доведеться чекати довго, при цьому ціна може бути свідомо завищеною для провокації дефіциту. Наша розробка базується на наявних і перевірених даних, але для випробування на людях потребує значних фінансових ресурсів», — наголосив професор Калле Саксела.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Впродовж наступної чверті століття на планеті спостерігатиметься збільшення диспропорцій. Людству загрожує нова невиліковна чума.
11 листопада, 21:49
Життя
Хутрові звірі опинилися під загрозою знищення. Науковці стверджують, що рідкісні ссавці є носіями мутованих аналогів COVID-19.
10 вересня, 19:22
Життя
Найгірший стан справ у дошкільнят. Часте «залипання у блакитних екранах» підвищує їхню схильність до прояву гніву та фрустрації.
14 серпня, 06:08
Життя
У Гонконґу розробили засіб для лікування раку носогорла. Він знищує мутовані й впливає на імунні клітини, провокуючи боротьбу із хворобою.
26 червня, 06:09
Життя
Комахи мають надзвичайну чуйність нюхових нейронів. Медоносних бджіл можна використовувати для розробки нових засобів ранньої діагностики.
16 червня, 17:30
Життя
У новому дослідженні взяли участь 9065 осіб. 19,5% із них скаржилися на психотичні розлади, 11,4% — на депресію, 9,7% — на тривожний розлад.
02 червня, 07:51