Європейські вчені створили антитіло, що перемагає коронавірус – Bloomberg

СВІТ
05.05.2020, 15:47
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне
Фото: radiosvoboda.org

«Розробка допоможе подолати не лише Covid-19, але й SARS»

Вчені створили моноклональне антитіло, яке здатне перемогти Covid-19 в лабораторних умовах.

Таке дослідження було опубліковане в науковому рецензованому журналі Nature Communications, передає Bloomberg.

Науковцям вдалося синтезувати експериментальне антитіло, тобто, білки, схожі на ті, що виробляють імунні клітини людини. Схожі антитіла розпізнають конкретну ділянку патогену та діють саме на його.

Дослідження проводилось в Утрехтському університеті нідерландськими та німецькими вченими під керівництвом професора Беренда-Яна Боша.

Нове відкриття поки не можна застосовувати при розробці ліків, оскільки його необхідно протестувати на тваринах та людях. Проте, переконані науковці, в майбутньому розробка здатна запобігати зараженню чи вилікувати тих, хто заразився Covid-19. Вона також буде лікувати хвороби, пов’язані з коронавірусом.

Вчені повідомили, що це антитіло, відоме як 47D11, діє на гостроконечний білок, який надає вірусу SARS-CoV-2 форму корони та дозволяє йому проникати в клітини людини. Як виявилося в межах цих експериментів, антитіло перемагало не лише вірус, що викликає Covid-19, але і його «двоюрідного брата» – SARS, у якого також є подібні білкові шипи, переконують науковці.

Також згадується, що ідентифікація першого зараженого пацієнта представляє великий епідеміологічний інтерес, «оскільки це суттєво змінить знання щодо Sars-CoV-2 та його поширення в країні», – раніше у своєму звіті писав Ів Коен, керівник інтенсивної терапії у двох великих лікарнях на північному сході Парижа. Вчені припускають, що хвороба вже поширилася серед французького населення наприкінці грудня і можливо не з Китаю.

Нагадаємо, що раніше ізраїльські вчені Інституту біологічних досліджень та представники Міністерства оборони країни, які працювали над вакциною проти Covid-19, заявили про створення першого у світі препарату від коронавірусу.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Особливості людської пам'яті знову серед головних тем сучасних досліджень у галузі психології та нейробіології. Важливо фіксувати зміни.
11 грудня, 08:27
Життя
Друга чи третя мова легко піддається засвоєнню, коли є із ким нею спілкуватися. Без розмовної практики з носіями це вкрай складно.
08 грудня, 18:41
Життя
«Червона планета» ще має, чим здивувати кожного із нас. Астрономи із планетологами докладають зусиль, щоби дізнатися більше про Марс.
26 листопада, 08:28
Історія
Повний переклад ієрогліфічних рукописів майя був опублікований 1975 році.
19 листопада, 09:28
Історія
Свідомий саботаж, відверта диверсія чи «спеціальна історична операція»? Дізнаємося разом.
18 листопада, 20:30
Життя
Так уже повелося, що люди вважають найкрасивішими тіла жінок із дотриманням співвідношення між талією і стегнами. Показник на рівні 0,7.
14 листопада, 06:00