Наші війська прорвали першу російську лінію оборони, – генерал Тарнавський

ВІЙНА
03.09.2023, 16:01
Наші війська прорвали першу російську лінію оборони, – генерал Тарнавський
Фото: Defense Express

З'єднані підрозділи Сил оборони України змогли просунутися вглиб російського укріпленого району на Запорізькому напрямку Південного фронту.

Про це в інтерв'ю авторитетному британському виданню "Observer" заявив генерал бригадний генерал Олександр Тарнавський, який і керує там відповідними наступальними діями.

За його словами, наша армія закріпилася у селі Роботине та околицях, де полягло смертю хоробрих багато незламних захисників, вибиваючи чисельніші за себе підрозділи росіян.

Бригадний генерал Тарнавський оцінив, що РФ вклала приблизно до 60% наявних сил у будівництво потужної першої лінії власної оборони у Запорізькій області, а решту 40% – другої та третьої, котрі є відносно слабшими.

«Зараз ми знаходимося між першою і другою лініями оборони. Наша армія висувається з обох сторін здійсненого пролому та зміцнює свій контроль на території, відвойованій під час останніх дуже складних боїв. У центрі наступу ми завершуємо знищення підрозділів противника, які прикривають відхід російських військ за другий рубіж оборони», – заявив пан генерал.

Він уточнює, величезні мінні поля заблокували рух Сил оборони України на вказаному відтинку Південного фронту на кілька тижнів, поки сапери повільно розчищали для піхотинців і військової техніки шлях для наступу.

«Росіяни просто стояли та чекали на нашу армію, підбиваючи бойові машини снарядами та безпілотниками. Але тепер цей бар'єр подолано, росіяни були змушені до маневрів, а ми повернулися на своїх танках та іншій бронетехніці. Ознакою того, що Москва відчуває тиск, вона передислокувала війська – з Херсону на заході та Лиману на північному сході – а також, безпосередньо з самої території Росії. Проте рано чи пізно у росіян закінчаться всі найкращі солдати. Це дасть нам поштовх атакувати більше і швидше. Все у нас попереду», – сказав Тарнавський.

Фахівець із танків за освітою, бригадний генерал і командувач оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія" має особистий приголомшливий досвід у боях проти російських окупантів, починаючи з 24 лютого 2022 року.

У вересні минулого року він був призначений командувачем військами, які вели визвольні бої за Миколаївщину та Херсонщину, тепер бригадний генерал Збройних Сил України оперує наступом на Запоріжжі.

Проводячи паралелі літньої кампанії 2023 року і торішньої осінньої, він закликав західну пресу, аналітиків і політиків облишити марні очікування, бо вважає за краще оцінювати роботу після завершення.

«На мою думку, росіяни вірили, що українці не пройдуть через цю лінію оборони. Готувалися понад рік. Вони зробили все, щоб ця територія була добре підготовлена. Російські війська закріпилися у бетонних бліндажах за протитанковими пастками та за мінними полями, насиченим вибухівкою та таким відкритим, що будь-які транспортні засоби – для розмінування чи штурмові, – які наближалися до цього району, піддавалися потужному обстрілу з фіксованих укріплених позицій. Однак, як тільки на цьому напрямку з'являлася сучасна західна техніка, як от панцерники "Challenger", за що окремо дякую Великій Британії, росіяни одразу почали її обстрілювати та знищувати.

Тому розмінування здійнювалося тільки піхотою і тільки вночі. На жаль, евакуація наших поранених була складною. І це теж ускладнювало наше просування. Щоби досягти успіху в одному напрямку, завжди потрібно вводити ворога в оману. Головна мета [наступу біля села – прим. ред.] Велика Новосілка мала насправді іншу ціль. Власне, чим ближче до перемоги, тим важче, бо, на жаль, ми втрачаємо найсильніших і найкращих. Тому зараз ми маємо сконцентруватися на певних напрямках для завершення цієї роботи. Як би нам усім не було важко», – наголосив бригадний генерал Тарнавський.

Також медіаагенція "Останній Бастіон" закликає читачів пам'ятати про те, що наші захисники стікають кров'ю, гинуть, але успішно вибивають ворога з усього простору Південного фронту.

Горезвісне село Роботине після деокупації (1.IX.2023)
Горезвісне село Роботине після деокупації (1.IX.2023)
Читайте також:
Війна
Для здобуття перемогти, армії України потрібно знищити ще мінімум 100 000 російських загарбників. Це треба зробити за наступний 2024 рік.
19.12.2023, 19:04
Війна
В Україні не заведено, щоби воїни займались аналізом і коментували бойові дії. Але нині все ж ризикнемо, бо накипіло через потоки брехні.
05.12.2023, 12:16
Війна
Підрозділи Сил оборони України поступово просуваються лівобережною Херсонщиною. Вочевидь, контрнаступ дає очікувані, але криваві плоди.
20.11.2023, 19:45
Війна
Українські війська поступово просуваються Таврійським степом, вибиваючи з позицій ворога. Російські окупанти зубами вгризлися у землю.
16.11.2023, 17:22
Опінії
Для успішного наступу слід мати тотальну перевагу в усьому, а не в деяких компонентах. І ми, і росіяни знаємо це, але робимо різні висновки.
10.11.2023, 20:34
Опінії
Українські захисники просуваються щодня, поливаючи нашу землю кров'ю. Але західні партнери критично оцінюють із диванів темпи наступу...
12.09.2023, 17:22