Війна в Україні триватиме щонайменше рік, – The Guardian

ВІЙНА
29.08.2022, 07:00
Війна в Україні триватиме щонайменше рік, – The Guardian
Фото: Reuters

Російська федерація вичерпала свої ресурси, підготовленні для "блискавичного" нападу та окупації українських земель, і шукає нових.

У зв'язку з цим бойові дії стають буденними, а характер війни набуває позиційної, від якої потроху будуть втомлюватися, особливо на Заході.

Таку думку на шпальтах провідного британського видання "The Guardian" висловив політичний оглядач і військовий експерт Ден Себбег, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

Він прогнозує, що впродовж наступних 6 місяців російсько-українська війна зазнає істотних змін за такими потенційними сценаріями:

1. Конфлікт триватиме щонайменше рік.

У цілому російська агресивна кампанія проти України зайшла в глухий кут, а її інтенсивність (і просування – прим. ред.) знижується. Водночас ані Україна, ані РФ не готові припиняти бойові дії. Переговорів не було з березня, зміни лінії фронту – мінімальні. Сторони виборюють ініціативу і здаються виснаженими.

2. Україна не має коштів для ефективного контрнаступу.

Офіційний Київ хотів би швидко (до настання осінніх холодів – прим ред.) повернути під свій контроль втрачений на початку війни Херсон, але поки на це немає достатніх сил. Українська стратегія змістилася до прицільних точкових ударів та рейдів спецпризначенців у тил ворога.

3. РФ перейде до утримання загарбаних територій і спробує їх швидко приєднати до себе.

У Кремлі так і не встигли ще розробити нового плану наступу, але опанування відторгнутих в України областей (Херсонщина, Луганщина, частини Харківщини, Запоріжжя і Донеччини – прим. ред.) може відбутися через апробований у 2014 році у Криму шлях "референдуму". Росія захоче анексувати ті території, де перебувають станом на тепер її війська. З наближенням холодів окупанти зосередяться на закріпленні досягнутого попереднього успіху і висунення умов для мирних перемовин.

4. Зима спровокує нову кризу з біженцями, а весною росія спробує відновити наступ на Харків, Запоріжжя і Миколаїв.

Починаючи вже з листопада, коли буде морозна погода й опалювальний сезон уперше після 1945 року висітиме на волосині через енергетичний шантаж Москви, до Європи виїдуть ще кілька мільйонів українців. Всі окуповані та прифронтові регіони України позбавленні сталого газо- та електропостачання, тому у людей не буде можливості знаходитися довго у будинках. Водночас росія обіцяє завдати ударів по ТЕС, аби примусити українську владу до капітуляції та викликати ще більшу гуманітарну кризу.

5. Захід на роздоріжжі: обрати цілковиту перемогу України чи дати росії не розвалитися як СССР.

Країни колективного Заходу (тобто, учасниці Європейського союзу і Північноатлантичного альянсу – прим. ред.) мусять вирішити, готові вони бути до кінця з українцями, котрі захищають весь континент від загарбника, чи все ж домовитися з російським агресором коштом уже окупованих ним території України. Брюссель, Париж, Рим і Берлін можуть примусити Київ поступитися заради обіцянки вступу до ЄС і НАТО розтягнутого на десятиліття. Досі Захід не надав зброї, яка б дозволила Україні відкинути загарбників і з оборони перейти у контрнаступ.

Насамкінець "Останній Бастіон" нагадує читачам, що широкомасштабна російська агресія оприявнила кризу у міжнародній колективній безпеці загалом і європейській континентальній зокрема. 

Читайте також:
Війна
Російський агресор збирається з силами, щоби завдати нового рішучого удару по Україні. Чи витримаємо ми виклик долі, покаже час...
03 лютого, 19:13
Світ
Кремлівський Ібліс і за сумісництвом підсвинок бункерного сатани Дмітрій Мєдвєдєв напророкував Заходу та Україні "кінець світу".
27.12.2022, 20:01
Світ
Російська агресія зробила Україну значно контрастнішою, ніж думають в Європі, чорно-білою. Це те, що завжди робить будь-яка війна.
03.12.2022, 16:00
Війна
Результатом перекидання виведених із Правобережжя боєздатних частин російського контингенту стане створення нових ударних угруповань.
02.11.2022, 09:54
Війна
Попри разючі успіхи Сил оборони України у війні проти російських окупантів, агресивна московія все ще не втратила військової міці.
17.09.2022, 19:05
Війна
Блискавичним наступом Збройні Сили України вивели на чисту воду багаторічну кремлівську брехню про непереможність "другої армії світу".
16.09.2022, 17:01