Штурмами Авдіївки росія домоглася зменшення західної підтримки України

ВІЙНА
13.12.2023, 14:24
Штурмами Авдіївки росія домоглася зменшення західної підтримки України

Проте успіх держави-окупанта короткотривалий і сплачений життями тисяч полеглих на полі бою її солдатів. Україні ж слід триматися далі.

На цьому наполягають у впливовому виданні The New York Times, посилаючись на нещодавно розсекречену оцінку американської розвідки. З'ясувалося, що російський натиск на Схід у жовтні-грудні мав на меті підірвати підтримку України Заходом.

Журналісти стверджують, що з одного боку росіянам вдалося похитнути колишню єдність Європи з Америкою, натомість з іншого, — велика ціна заплачена окупантами за безглузді штурми Авдіївки. Реальні стратегічні здобутки у росії на полі бою відсутні, тому ворог випробовує інші тактики.

Так, згідно з оприлюдненими розвідданими, які вперше опинилися на столі профільного комітету Палати Представників Конґресу США, після 24 лютого 2022 року окупаційно-терористичний контингент РФ зазнав надзвичайно великої кількості втрат:

  • на початку повномасштабної війни чисельність збройних сил агресора становила 360 тисяч бойовиків, але до сьогодні втрати сягнули 315 тисяч, у результаті чого стали вербувати зеків і мобілізувати новобранців;
  • на початку повномасштабної війни у збройних сил агресора було 3500 танків, натомість зараз там бракує 2200 гусеничних панцерників, тому росія була змушена витягнути зі складу 50-річні танки Т-62.

«Війна проти України різко, на 15 років назад, відкинула російські зусилля із модернізації своїх сухопутних сил. Станом на кінець листопада 2023 року росія втратила понад чверть своїх запасів техніки у сухопутних військах, які були до 2022 року, і зазнала втрат серед своєї навченої професійної армії», — йдеться у розсекреченій оцінці.

Однак попри загибель своїх громадян на фронтах, у геополітичному вимірі Москві вдалося досягнути значних просувань: створити міцний союз з Іраном, КНДР, Сирією і КНР; підлаштуватися під санкції та обходити їх через азійські держави; спровокувати конфлікті на Близькому Сході, у Сахелі та Південній Америці. Окремо слід вказати на зміну настроїв в європейській громадськості, яка почала «втомлюватися від чужої для неї війни без кінця».

«Захід перебуває у стані, коли він не здатний сформувати сильну підтримку за спиною України. Держави ЄС і США сперечаються, внутрішня політика потребує підтримки України, а у кількох країнах до влади прийшли проросійські політики. Україні не допомагатимуть так, щоби вона розвивала власну надто загрозливу військову техніку чи іншу перевагу, загрожуючи розвалом росії.

Захід знає, щó насправді потрібно Україні, щоби перемогти росію, але він ніколи не ухвалить найболючішого рішення з усіх. Слабкий Захід втомлюється, а росія стає сильнішою. З цих відправних точок росія рухається до успішного, як їй здається, у воєнному плані 2024 року, а Захід отримує те, на що заслужив», — невтішні у своїх висновках американські журналісти.

А проте, як раніше повідомляв «Останній Бастіон», розпочата у лютому 2014 році війна проти України шириться регіонами держави-окупанта. Земля у ворога горітиме під ногами всюди.

Читайте також:
Політика
Штучно спровокована московитами міграційна криза на кордоні РФ із Суомі не дала Кремлю бажаного результату. На арену виходить реальна зброя.
09 квітня, 12:27
Світ
Москва активно намагається саботувати європейські залізниці. Насамперед зламавши системи сигналізації на захід від Білорусі.
08 квітня, 19:17
Економіка
Поки одні західні приватні підприємці та великі корпорації допомагають Україні, інші наживаються на співпраці із РФ. На жаль, других більше.
07 квітня, 11:15
Світ
Кремлівські спеціальні служби десятиліттями плели мережу своїх агентів в Європі. Когось підкупали, а когось залякували компроматом.
03 квітня, 08:25
Опінії
Відчайдушні прохачі миру заглядають у криваву пащу агресора. Кіоскери з Банкової та радники з Білого дому злигалися заради спільної мети.
24 березня, 17:20
Економіка
Нова залізниця сполучить дагестанський Дербент з азербайджанським Сумґаїтом та іранським Рештом. У цьому зацікавлені 3 авторитарні держави.
14 березня, 07:11